Kaip praneša Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC), Sveikatos apsaugos ministerijai leidus išplėsti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų skaičių, Jonavos PSPC pradedamos teikti I lygio kineziterapeuto konsultacijos kūdikiams iki vienerių metų amžiaus.  Dar viena gera žinia - ir šiais metais pratęstas Jaunų asmenų profilaktinių programų vykdymas Jonavos PSPC.

Tėveliams kildavo daug klausimų

„Pradedami teikti I lygio kineziterapeuto konsultacijų paslaugas, pirmiausiai įsivertinome, koks poreikis ir kokiai asmenų grupei jos būtų aktualiausios. Kadangi tėveliams kildavo daug klausimų apie įvairius ir teisingus sveiko gyvenimo principus, kūdikio judesių vystymąsi, apie šokliukų, vaikštynių naudojimą namuose,  kuriuos užduoda šeimos gydytojams, slaugytojams, todėl manom, kad naujos konsultacijos padės mažam piliečiui užaugti sveikesniam“, - apie pradėtas teikti naujas konsultacijas pasakojo Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.

Jonavos PSPC I lygio kineziterapeutas konsultuoja 112 kabinete. Konsultacijos gali būti teikiamos kūdikiams nuo 0 iki 12 mėn. Ypač aktualios konsultacijos 0-3 mėn. amžiaus vaikams (apie nešiojimo, maitinimo, guldymo padėtis, pagalbinių priemonių naudojimą/nenaudojimą). Konsultacijos apie judesių raidą, raumenų tonusą. Mokymai, kaip tėvams skatinti aktyvius vaikučio judesius, pratimų demonstravimas. Informacijos apie judesių raidą (paciento) perdavimas šeimos gydytojams.

„Mūsų kineziterapeutas visada informuoja šeimos gydytoją apie konsultacijas, o pagal poreikį, šeimos gydytojas galės duoti siuntimą II lygio kineziterapeuto, specialisto konsultacijai, kur paciento būklė bus įvertinta detaliau ir pagal poreikį bus paskirta raidos procedūra“, - teigia A. Sivolovienė.

I lygio kineziterapeuto darbo laikas Jonavos PSPC:  pirmadienį 8-12val. ir  ketvirtadienį 8-14val.  I lygio kineziterapeuto konsultacijoms siuntimas nereikalingas. Registruotis galite kreipiantis į Jonavos PSPC registratūrą tel. 8-349 69015 arba į savo šeimos gydytoją.  

Kitos profilaktinės programos

Tuo pačiu primenama ir apie kitas šiuo metu vykdomas profilaktines programas, kurios vykdomos eilę metų ir pacientai kviečiami pasitikrinti dėl krūties, storosios žarnos, priešinės liaukos, gimdos kaklelio, plaučių bei skrandžio piktybinių navikų.

Gera žinia, kad Jonavos rajono savivaldybės administracija ir šiais metais pratęsė Jaunų asmenų profilaktinių programų vykdymą Jonavos PSPC:

  • prostatos vėžio specifinio antigeno (PSA) nustatymo paslauga Jonavos rajono asmenims, ne jaunesniems nei 25 m. amžiaus, kurių ištyrimo nefinansuoja ligonių kasos, atliekant ištyrimą ir konsultuojant gavus rezultatus;
  • gimdos kaklelio onkocitologiniai tyrimai (skystoje terpėje) moterims ne jaunesnėms nei 25 m. ir ne dažniau, nei vieną kartą metuose, kai šis tyrimas nėra fiksuojamas iš ligonių kasų.

Šioms paslaugoms lėšos skiriamos iš Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos priemonės „Jaunų asmenų profilaktinė onkologinių ligų patikra“. 

Šių tyrimų atlikimui registruotis tel. 8 349 690 15, 8 349 69016

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: