Antradienį britų pareigūnai suorganizavo pirmą šiais metais skrydį iš Londono, kuriuo deportavo 12 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių Lietuvos piliečių. Vienas jų dėl, įtariama, padaryto nusikaltimo buvo ieškomas ir Lietuvoje. Pernai įvyko 5 panašūs skrydžiai, kuriais į Vilnių buvo grąžinta beveik šimtas tokių Anglijos įstatymus pažeidusių Lietuvos piliečių. 

Antradienį po vidudienio Vilniaus oro uoste nusileido iš Londono atskridęs lėktuvas. Jame buvo 12 Lietuvos piliečių, kurie Anglijoje padarė įvairius nusikaltimus ir nusižengimus, atliko bausmes ir buvo išsiųsti į gimtinę. Parskraidintuosius konvojavo 47 Anglijos pareigūnai.

Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai deportuotuosius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Užkardoje oro uosto pasieniečiai nustatė, kad Anglijoje nusikaltusio ir ten teisto Plungės rajono gyventojo paiešką dėl, įtariama, nusikaltimo Lietuvoje buvo paskelbusi ir Plungės policija. Vyrą pasieniečiai sulaikė. Atlikus visus formalumus jis bus perduotas policijos konvojui.

Po dokumentų patikros ir apklausų likę 11 grąžintųjų buvo paleisti. Prieš išskrendant visiems 12 lietuvių Anglijoje buvo atlikti COVID-19 testai. Jų rezultatai buvo neigiami.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, pernai įvyko 5 tokie specialūs skrydžiai iš Londono į Vilnių, kuriais grąžinti 96 Lietuvos piliečiai. Prieš Kalėdas pusšimtis britų parskraidino 16 iš Anglijos už ten padarytus nusikaltimus ir nusižengimus deportuotų lietuvių. Spalio gale 18 deportuotų lietuvių parlydėjo 59 pareigūnai. Rugsėjo pabaigoje 52 asmenų konvojus atskraidino 18 lietuvių. Birželio viduryje Vilniuje nusileidusiame lėktuve buvo 22 Lietuvos piliečiai ir 71 juos lydėjęs britas. Gegužės viduryje į Vilnių atskrido 70 pareigūnų ir 22 Lietuvos piliečiai. 

VSAT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: