Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentas Jonavos skyrius informuoja, kad  2021 m. gegužės 18 d. Jonavos rajone, Kulvos sen., Ragožių k. gyventojo laikomiems 9 naminiams paukščiams buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas H5N8 (PG).

Nuo metų pradžios PG nustatytas Kauno, Vilniaus, Trakų, Marijampolės, Prienų, Raseinių rajonuose mažuose naminių paukščių laikymo vietose. Paukščių gripo virusas H5N8 labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

Informuojame, kad nustačius PG visi ūkyje laikomi paukščiai sunaikinami, po to ūkis turi atlikti inventoriaus, pastatų ir aplinkos valymo ir dezinfekavimo darbus.

Visos šios išlaidos kompensuojamos tik paukščių savininkams, kurie bus deklaravę savo laikomus paukščius. Deklaruoti reikia mažiausiai 2 kartus per metus (kas pusmetį), t.y. metų pradžioje ir liepos mėnesį.

Deklaracijas galima pateikti nuotoliniu būdu el. paštu: jonava@vmvt.lt. ar  kreiptis į VMVT Kauno departamento Jonavos skyrių Kosmonautų g. 15, Jonava. Informacija suteikiama  tel. 8 349 54327 ir 8 349 53246.

Naminių paukščių laikytojai  privalo laikytis biologinės saugos priemonių siekiant apsaugoti paukščius nuo PG grėsmės:

  • užtikrinti, kad nuolat būtų stebima jų auginamų  paukščių sveikatos būklė,
  • laikyti naminius paukščius pastatuose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į aptvertas lauko aikšteles ar teritoriją, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais vandens paukščiais,
  • šerti ir girdyti naminius paukščius pastatuose ar statiniuose su pastoge,
  • nenaudoti nenukenksminto atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti,
  • laikyti naminių paukščių pašarą ir kraiką taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų.
  • Paukščius įsigyti tik iš patvirtintų paukštynų ar prekiautojų naminiais paukščiais. Visais atvejais įsigyjant paukščius reikalauti jų sveikatingumą įrodančių dokumentų (Važtaraščių ir Sveikatos pažymėjimų).

 

Pagrindiniai paukščių gripo simptomai:

  • Pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20%;
  • ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5%);
  • paukščių gaišimas padidėja 3% per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu – sunerimti verčiantis požymis!);
  • paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai ar pakitimai, leidžiantys įtarti susirgimą.

Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas  ar padidėjus naminių paukščių mirtingumui skambinkite ištisą parą veikiančia nemokamo telefono linija 8 800 40 403 arba VMVT Kauno departamento Jonavos skyrių  tel. 8 349 54327

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: