Balandžio 10-ąją, po 14 val. ugniagesiai gelbėtojai gavo kelis pranešimus, kad dega miškas Užusaliuose. Kiti pranešėjai teigė, kad miškas dega Rukloje už karinės teritorijos, tačiau aplink Ruklą gaisro nepastebėta.  

Susisiekus su pranešėju išsiaiškinta, kad gaisras gretimoje seniūnijoje gesinamas kitų ugniagesių. Paaiškėjo, kad gaisras kilęs Užusalių sen., Būdų V kaime - degė žolė. 

15.44 val. teko prašytis karių pagalbos, nes ugnis persimetė į mišką. Į pagalbą atvyko apie 30 karių. 

Gaisro metu išdegė apie 10 ha pievų, krūmynų ir apie 5 ha miško paklotės.   

Remiantis statistikos duomenimis, daugiausia gaisrų kyla balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais. Tikslias miškų gaisrų priežastis nustatyti daugeliu atvejų yra gana sunku. Ankstyvą pavasarį jie dažniausiai kyla deginant pernykštę žolę. Paskaičiuota, jog tik 10 proc. miškų gaisrų kyla dėl gamtos reiškinių ar kitų priežasčių, o 90 proc. – žmonių elgesio padariniai. 

Ugniagesiai vykdo reidus atvirosiose teritorijose ir miškuose 

Siekdami sumažinti gaisrų atvirosiose teritorijose skaičių ir sutramdyti pernykštės žolės padegėjus bei informuoti visuomenę apie tokių gaisrų pavojų, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai vykdo reidus atvirosiose teritorijose ir miškuose. Jų metu gyventojai supažindinami su Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimais. 

Norint sumažinti pernykštės žolės deginimo atvejų skaičių, išaiškinti žolės padegėjus ir tinkamai informuoti gyventojus apie tokių gaisrų pavojų, užtikrinant lankymosi miške taisyklių ir kitų teisės aktų laikymąsi, Kauno ir Jonavos rajonų savivaldybių teritorijose kartu su VĮ VMU Dubravos regioninio padalinio Karmėlavos girininkijos girininku Kęstučiu Bacvinka ir Gaižiūnų girininkijos girininku Vitalijumi Januškevičiumi buvo atliktas reidas Dubravos regioninio padalinio ir Babtų seniūnijų teritorijose. 

Reido metu buvo bendrauta su miško lankytojais, jiems primintos lankymosi miške taisyklės ir pavojai deginant pernykštę žolę.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: