Vasario 22 d. didžiausioje Baltijos šalių Vilniaus knygų mugėje 2024 pristatytas Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokyklinio teatro ir dainavimo studijos spektaklis „Daina nuo Vilijos iki Neries“ (režisierė Živilė Martinaitienė, muzikos vadovė Neringa Kukarinienė) pagal rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus romaną „Miestelio romansas“.

Šio gimnazistų kūrybinio-meninio darbo prasmė – pažadinti žiūrovų atmintį bei paskatinti mąstyti apie kasdienes, rodos, nereikšmingas smulkmenas, atkuriančias XX a. I pusės dar mažo Jonavos miestelio gyvenimo tikrumą ir grožį. Spektaklio, dvelkiančio nostalgiška kelione į praeitį, pagrindinių veikėjų likimus sujauks karas, bet iki to momento jie išlydi ir pasitinka artimąjį..., jie šoka ir dainuoja, jie tiesiog GYVENA...  Stiprus spektaklio emocinių išgyvenimų užtaisas palydėtas gausiais žiūrovų aplodismentais, rašytojo sūnaus Sergejaus Kanovičiaus padėka, dovanotomis gėlėmis bei knygomis.

Į šį sėkmingą  gimnazistų sceninį rezultatą dėmesį atkreipė LRT laida „Menora“, kuri spektaklio ištraukas bei interviu su kūrėjais transliuos kovo mėnesį. „Jaunieji aktoriai užlipo vaidinti šį spektaklį paskutinį kartą...“ – nuskambėjo apgailestavimo gaida iš vadovės Živilės lūpų. Iš tikrųjų gaila atsisveikinti su šiuo spektakliu, nes tai stipri kūrybinės versmės savastis.   

Raliečiai ir jų vadovės nuoširdžiai dėkoja už galimybę dalyvauti išskirtiniame renginyje Jonavos rajono savivaldybei ir UAB „Jonavos autobusai“ už naujutėlę transporto priemonę, kuri pirmą kartą išriedėjo į greitkelį.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: