Didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje valdanti „Ignitis gamyba“ penktadienį ženkliai regione išaugus elektros energijos poreikiui, pagamina maždaug pusę Lietuvos elektros energijos poreikio.

Veikia visi trys „Ignitis gamybos“ blokai Elektrėnuose, kas yra ypač retas reiškinys. Tokiu būdu bendrovė užtikrina šalies energetinį saugumą bei prisideda prie kainų amortizavimo.

Dėl didžiulių šalčių Skandinavijos šalyse bei sumažėjusių elektros energijos pajėgumų Suomijoje, regione išaugo elektros energijos poreikis. Tai lėmė, kad Baltijos šalys, įprastai importuojančios elektros energiją iš Suomijos, tapo eksportuotojomis.

„Penktadienį Lietuvoje vietinės elektros gamybos poreikis išaugo kelis kartus, todėl „Ignitis gamyba“ energiją gamina visais turimais dujiniais pajėgumais. Mūsų skaičiavimu, Elektrėnų kompleksas pagamina maždaug pusę viso Lietuvos elektros energijos poreikio. Be to, šiandien sėkmingai atliktas Elektrėnų aštunto energetinio bloko bandymas, o blokas ir toliau gamina elektros energiją“, - sako „Ignitis gamybos“ vadovas Rimgaudas Kalvaitis.

Anot jo, šiandien akivaizdžią naudą kuria tai, kad pernai Elektrėnų 7 energetinis blokas (B-7) ir aštuntas energetinis blokas (B-8) buvo optimizuoti, sumažinant jų emisijas.

Kitu atveju, dėl nuo 2024 m. įsigaliojusių sugriežtintų aplinkosauginių reikalavimų, abu blokai galėtų veikti tik gerokai mažesne galia ir tokiais atvejais kaip šį penktadienį, galėtų pagaminti tik ženkliai mažesnį elektros energijos kiekį.

Maksimalus „Ignitis gamybos“ dujinių įrenginių išnaudojimas Elektrėnuose ne tik užtikrino energetinį šalies saugumą, tačiau prisidėjo ir prie elektros kainų amortizavimo. Penktadienį, dėl regione išaugusio elektros energijos poreikio, vidutinė paros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje pasiekė 670,83 euro už megavatvalandę (MWh). Tuo metu Estijoje ir Suomijoje kaina siekė 890,54 euro už MWh.

Ignitis grupė inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: