Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras tęsia elektroninių varžytynių ir aukcionų portalo atnaujinimą. Atsižvelgiant į naudotojų poreikį buvo įdiegti portalo pakeitimai, kurie pagerins tiek varžytynių ir aukcionų dalyvių, tiek organizatorių patirtį.

"E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus ir patikimas įrankis įmonėms ar institucijoms realizuoti nereikalingą ir nebenaudojamą turtą, o juose dalyvaujantiems asmenims tai yra puiki galimybė įsigyti įvairaus kilnojamojo ar nekilnojamojo turto. Tęsdami savo įsipareigojimą kuo labiau priartinti elektronines paslaugas prie klientų ir skatinti išnaudoti skaitmenizacijos privalumus įdiegėme keletą portalo patobulinimų. Pavyzdžiui, nuo šiol varžytynių, aukcionų bei nuomos konkursų dalyviai galės pasižymėti mėgstamų objektų skelbimus, taip pat gauti priminimus apie prasidėjusį varžymosi laiką ir tokiu būdu būti tikri, kad nepraleis svarbių aukcionų, varžytynių ar nuomos konkursų", - apie naujoves kalba už e. varžytynių ir aukcionų portalą atsakinga Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus produkto vadovė Kristina Nevidomskė.

Spalio pradžioje įdiegtos portalo naujovės pirmiausiai orientuotos į klientų patirties gerinimą. E. varžytynių ir aukcionų dalyviai nuo šiol galės pasižymėti patikusius skelbimus ir taip lengviau ir paprasčiau sekti jų eigą. Patvirtinti aukcionų ar nuomos konkursų dalyviai gaus automatinius pranešimus apie artėjantį aukcioną ar nuomos konkursą ir galės būti tikri, kad nepraleis progos įsigyti ar išsinuomoti turtą. Taip pat sukurta galimybė matyti inicijuotų mokėjimų istoriją.

"Pasitaikydavo atvejų, kai klientams "pasimeta" patikę skelbimai ir vėliau nepavyksta jų atrasti. Nuo šiol naudotojai gali pažymėti patikusius skelbimus ir visus juos rasti atskiroje skiltyje. Be to, pastebėjome, kad nemažai dalyvių paprasčiausiai pamiršta apie artėjantį aukcioną ar nuomos konkursą. Nuo šiol jiems nereikės atskirai pasižymėti kalendoriuose  - sistema automatiškai patvirtintiems dalyviams į jų registracijos metu nurodytą el. paštą išsiųs pranešimus ir primins apie artėjantį aukcioną", - kalba K. Nevidomskė.

Naujienos aukcionų ir nuomos konkursų organizatoriams

Įdiegti pakeitimai aktualūs ne tik e. varžytynių ir aukcionų ar nuomos konkursų dalyviams, bet ir organizatoriams. Nuo šiol organizatoriai, prieš paskelbdami aukcioną ar nuomos konkursą sistemoje galės peržiūrėti busimo skelbimo turinį, atvaizdavimą iki jo paskelbimo portale evarzytynes.lt. Tai padės užtikrinti skelbimo turinio teisingumą ir išvengti klaidų skelbime.

Siekiant dar daugiau patogumo organizatoriai nuo šiol duomenis apie parduodamą objektą galės atsisiųsti Excel formatu ir taip patogiau panaudoti duomenis analizei, rengti ataskaitas ir kt.

"Be to, jau artimiausiu metu dalyviams ir organizatoriams e. varžytynių ir aukcionų portalas bus pasiekiamas ir nauju adresu - eaukcionai.lt. Šio domeno atnaujinimas leis aktualizuoti portalo, kuriame šiuo metu skelbiama gerokai daugiau e. aukcionų nei e. varžytynių, funkcionalumus. Ankstesnis portalo adresas evarzytynes.lt taip pat išliks, tad naudotojai dėl to jokių pokyčių nepajus", - teigia K. Nevidomskė.

Elektroninę turto realizavimo realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninių paslaugų sukūrimo įvyko apie 28 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už beveik 900 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo ar nuomos elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose, nuomos konkursuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Registrų centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: