Praėjusių metų pabaigoje pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro administruojamame e. aukcionų ir varžytynių portale buvo stebimas didesnis dalyvių susidomėjimas. Pirkėjus domino valstybės ir savivaldybių įstaigų bei institucijų, taip pat privačių bendrovių parduodamas nebenaudojamas turtas.

Nepaisant to, kad ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį buvo užfiksuotas mažiausias per ketvirtį paskelbtų e. aukcionų ir varžytynių skaičius 2022 metais, parduoto turto vertė buvo didžiausia - iš viso realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 40 mln. eurų.

Praėjusių metų spalio-gruodžio mėnesiais Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 2,7 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko beveik 1 tūkstantis. Stebėtas ir didesnis dalyvių susidomėjimas - tiek užsiregistravusių, tiek ir aktyvių dalyvių skaičius buvo didesnis nei iki tol fiksuoti skaičiai.

Kaip skelbia Registrų centro analitikai, per ketvirtį įvairios institucijos pardavė rekordiškai daug kilnojamojo turto - iš viso už daugiau nei 2,5 mln. eurų. Didelio susidomėjimo sulaukė lengvųjų automobilių pardavimai - įvyko beveik visi jų aukcionai ir varžytynės, o turtas parduotas didesne nei pradinė kaina.

Antstolių skelbtose varžytynėse ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį parduota turto už 5,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose - už 16,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse - už 0,6 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose - už 3,6 mln. eurų. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 12,9 mln. eurų.

Brangiausias pirkinys - slidinėjimo trasa už 10 mln. eurų

Ketvirtąjį ketvirtį brangiausiai e. aukcionuose ir varžytynėse parduotu objektu tapo Druskininkų savivaldybės administracijos parduota slidinėjimo trasa "Snow arena". Už ją aukciono nugalėtojas sumokėjo 10,25 mln. eurų.

Antroje vietoje atsidūrė Turto banko organizuotas aukcionas, kuriame už galutinę 4,6 mln. eurų sumą naujus šeimininkus rado sostinės Didžiojoje gatvėje esančios buvusios Higienos instituto patalpos. Nedaug nuo jo atsiliko Vilniaus miesto savivaldybės skelbto aukciono metu už 4,3 mln. eurų parduoti Palangoje esantys poilsio namai "9 bangos". 

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką pateko dar vieni poilsio namai Palangoje - šįkart tai buvo  Turto banko organizuotame aukcione už 2,2 mln. eurų naujus pirkėjus radę poilsio namai "Relax Palanga". Beveik 2 mln. eurų suma buvo sumokėta ir už likviduojamos dėl bankroto bendrovės "Rokiškio aliejinė" turtas.

Tarp įdomesnių praėjusio ketvirčio laimikių galima aptikti ir bendrovės "Arvi kalakutai" prekės ženklų kompleksą, parduotą už 57 tūkst. eurų, dujų reguliavimo punktą Telšių rajone, kurio galutinė kaina aukciono metu išaugo dešimteriopai iki 6,7 tūkst. eurų.

Iš viso per 2022 metus įvyko per 3,9 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių - net 52 proc. daugiau nei per 2021 metus. Per praėjusius metus e. varžytynėse ir aukcionuose parduota turto už beveik 127,5 mln. eurų, iš jų 117 mln. eurų sudarė nekilnojamojo turto sandoriai. Palyginti 2021-aisiais buvo parduota turto už 133 mln. eurų, o nekilnojamojo turto dalis sudarė daugiau nei 113 mln. eurų.

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 26 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 850 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Registrų centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: