"Artėjant vasarai NT sandorių rinka pademonstravo, kad ir nedidelį, bet vis tik augimą. Metinio augimo nebuvome fiksavę jau pastaruosius kelis mėnesius. Labiausiai prie to prisidėjo ūgtelėję žemės sklypų bei gyvenamųjų namų pardavimai. Tai iš dalies gali būti sietina su artėjančiu vasaros sezonu, kuriam kai kurie gyventojai ruošiasi įsigydami sodybas", - sako Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Vis dėlto jis priduria, kad metinis NT sandorių rezultatas šiemet vis dar yra maždaug dešimtadaliu kuklesnis nei 2023-aisiais.

Per pirmus penkis šių metų mėnesius visoje Lietuvoje iš viso įregistruota 41,3 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų NT objektų - 9,6 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 45,7tūkst. NT objektų pardavimų. Vien tik per gegužės mėnesį įregistruota 10,4 tūkst. NT savininkų pasikeitimų - 2,5 proc. daugiau nei praėjusių metų gegužę (10,1 tūkst. NT objektų) ir 20,1 proc. daugiau nei šių metų balandį (8,7 tūkst. NT objektų).

Šiais metais visoje šalyje įregistruota 11,3 tūkst. butų pardavimų - 11,2 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 12,7 tūkst. butų sandorių. Vien tik per gegužės mėnesį šeimininkus pakeitė 2,6 tūkst. butų - 1 proc. daugiau nei pernai gegužę (beveik 2,6 tūkst. butų) ir 10,8 proc. daugiau nei šių metų balandį (2,3 tūkst. butų).

Vilniuje šiemet įregistruota 3,7 tūkst. butų pardavimų, arba 17,8 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, Kaune - 1,7 tūkst. (8,9 proc. mažiau), Klaipėdoje - apie 970 (10,4 proc. mažiau).

 Šiais metais Lietuvoje taip pat įregistruota 3,8 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų - 5,9 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 4,1 tūkst. namų pardavimų. Vien tik per gegužės mėnesį pasikeitė beveik 1 tūkst. namų šeimininkai - 8 proc. daugiau nei pernai gegužę (920 namų) ir 17,7 proc. daugiau nei šių metų balandį (840 namų).

Per pirmus penkis šių metų mėnesius visoje šalyje taip pat įregistruota 19,4tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų - 11,4 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 21,9 tūkst. žemės sklypų sandorių. Tik per gegužės mėnesį įregistruota 5,1 tūkst. žemės sklypų sandorių, arba 2,4 proc. daugiau nei pernai gegužę (5 tūkst. žemės sklypų) ir 27,3 proc. daugiau nei šių metų balandį (4 tūkst. žemės sklypų).

Daugiau informacijos apie NT sandorių dinamiką rasite čia.

Papildoma informacija:

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami - valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: