Naujųjų metų startas nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje paprastai būna pasyvesnis - pirkėjai galbūt dar tik planuoja būsimuosius pirkinius, o anksčiau išsirinktų NT objektų sandorius simboliškai norima užbaigti iki metų pabaigos. Nepaisant to, šių metų pradžia pagal sandorių kiekį labai panaši į praėjusių metų sausį, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Registrų centras.

"Bendras sandorių kiekis kiekvienų metų pradžioje tradiciškai būna mažesnis nei tipinio mėnesio vidurkis. Tokį pirkėjų elgesį galima paaiškinti tuo, kad pirmąjį metų mėnesį neskubama užbaigti didelės vertės sandorių, kiti galbūt dar tik dėliojasi šių metų planus. Kaip rodo ankstesnių metų praktika, metams įsibėgėjant sandorių kreivė kyla į viršų. Be to, praėjusiais metais fiksavome NT sandorių rekordą, tad bus įdomu stebėti, ar rinkai pavyks pakartoti 2021 metų rezultatą ar net jį pagerinti", - sako Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje iš viso buvo įregistruota beveik 9,8 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 2 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį (beveik 10 tūkst.) ir 32 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį (14,4 tūkst.).

 Šiemet visoje šalyje įregistruota 2,5 tūkst. butų pardavimų - 2 proc. mažiau nei 2020 metų sausį (beveik 2,6 tūkst.) ir 32 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį (3,7 tūkst.).

Sausį Lietuvoje taip pat įregistruota beveik 1 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų - 6 proc. daugiau nei 2021 metų sausį (0,9 tūkst.), bet 35 proc. mažiau nei pernai gruodį (1,5 tūkst.).

Visoje šalyje taip pat įregistruota 4,8 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų. Tai yra 2 proc. mažiau nei 2021 metų sausį (4,9 tūkst.) ir 33 proc. mažiau nei praeitų metų gruodį (7,1 tūkst.).

Daugiau informacijos apie NT sandorių dinamiką rasite čia

Papildoma informacija:

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami - valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).

Registrų centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: