Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnis 2 dalis skelbia, kad remontą savo bute planuojantys gyventojai privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios apie tai pranešti vietos savivaldybei. Pildant tokio pranešimo šabloną, būtina nurodyti adresą, kiek laiko ir kokie darbai bus vykdomi, kokie įrankiai bus naudojami. Apie planuojamus darbus reiktų pranešti ir šalia gyvenantiems kaimynams, pavyzdžiui, laiptinėje iškabinti skelbimą.

Kartais apie remontą bute praneša kaimynai

Jonavos rajono savivaldybės, Statybos, remonto ir architektūros skyriaus, Politikos ir administravimo specialistas Valdas Rėklaitis pažymi, jog jonaviečiai nevengia pranešti apie būsimus remontus jų butuose. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet apie remontą bute praneša kaimynai, nes besiremontuojantys pamiršta apie savo pareigą.

„Žmonės remontuojasi, puošia namus, dėl galiojančios triukšmo prevencijos registruoja pranešimus. Jei nespėjo susiremontuoti iki pranešto darbų pabaigimo laiko, prasitęsia leidimus. Apie planuojamus remontus per metus sulaukiame apytiksliai 300 pranešimų.

Tačiau neretai būna, kad į mūsų skyrių paskambinę kaimynai teiraujasi, kodėl burzgia už sienos. Gautą informaciją tikriname, vykstame į vietą įvertinti situacijos. Jei asmuo tokį nusižengimą padarė primą kartą, jis yra tik įspėjamas - primenam, kad apie remonto darbus būtina pranešti. Tačiau piktybiniai atvejai perduodami Viešosios tvarkos skyriui, kuris gali taikyti ir administracinę atsakomybę“, - pasakoja V. Rėklaitis ir priduria, kad piktybiniai atvejai pasitaiko retai.

Bauda nuo 100 iki 600 eurų

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus teigia, kad piktybinių besiremontuojančiųjų atsiranda apie 5 per metus.

„Šią savaitę vienam butą remontuojančiam asmeniui surašėm protokolą pagal administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 48 straipsnį 1 dalį, nes triukšmą kėlė šventinę dieną. Jei asmuo baudą sumokės per 10 dienų, jam taikoma puse minimalios baudos – 50 eurų. Tačiau pasikartojantys ar piktybiniai atvejai gali pažeidėjams kainuoti nuo 100 iki 600 eurų, bet piktybinių pažeidėjų būna nedaug, apie 5 asmenis per metus“,- sako A. Venckus.

Primenama, kad Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje leidžiamas statybos darbų pradžios ir pabaigos laikas gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose darbo dienomis yra nuo 7.00 val. iki 19.00 val., šeštadieniais nuo 10.00 val. iki 19.00 val., sekmadieniais ir švenčių dienomis visą parą draudžiamas triukšmingų transporto priemonių ir mechanizmų keliamas triukšmas.

Net ir turint leidimą atlikti remonto darbus bute, būtina vadovautis nurodytomis taisyklėmis.  

Pranešimo šablonas dėl remonto ČIA.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: