Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos Rimkų filialo lentynose tarp knygų ,,apsigyveno” lėlės. 

,,Mūsų biblioteka bendradarbiauja su asociacija ,,Skarulių bendruomenė”, kuri čia organizuoja susitikimus, renginius, šventes, kūrybines dirbtuves. Taip pat aktyviai dalyvauja ir bibliotekos organizuojamose renginiuose. Skarulių bendruomenės narė Vacytė Antanavičienė mielai sutiko pas mus eksponuoti savo gamybos interjerines lėles, kurios džiugina kiekvieną lankytoją”, - pasakoja Rimkų filialo vadovė Vaida Kondrotienė.   

Vacytės Antanavičienės lėlių, keramikos ir odos kūrybinių darbų paroda, šiek tiek mažesne apimtimi, buvo pristatyta Kėdainių daugiakultūriame centre, o prieš savaitę interjerinių lėlių paroda pristatyta ir jonaviečiams. Kaip pasakoja pati autorė, per metus, apjungus skulptūrą, tapybą, tekstilę ir juvelyriką, savo rankomis sukūrė 49 lėles, kurios atspindi vis skirtingą emociją, turi savo charakterį, istoriją bei stilių.     

,,Lėlėmis susidomėjau prieš porą metų, kuomet lankiausi parodoje, kuri mane užbūrė. Tuomet ėmiau domėtis plačiau, pradėjau mokytis, kaip reikia išlaikyti anatomines proporcijas, nes lėlių nelieji iš formos.  

Tačiau lėlių kūrimo pagrindas yra pajautimas. Pats didžiausias malonumas yra kurti lėlės veidą, kuriame gali atspindėti žmogaus emocijas, o kai lėlytė tau nusišypso, apima itin ryškus jausmas. Tuomet pagal veido išraišką taikai ir charakterį - aprengi, apauni, priderini aksesuarus. Visą įvaizdį taip pat gaminu pati. Parodoje nerasite vienodų lėlių, jos visos skirtingos, visos ,,išjaustos” kūrybiniame procese”, - kalbėjo Vacytė Antanavičienė.    

Interjerinių lėlių autorė sako, kad kartais užklumpa kūrybinė krizė ir kelias dienas nieko negamina, tačiau kuomet ateina įkvėpimas, vienu prisėdimu, per dieną, ji gali sukurti ir tris išraiškingus veidukus.   

Apsilankiusieji Rimkų bibliotekoje gali ne tik pasigrožėti lėlėmis, bet ir jas įsigyti, o atėjusiuosius pasitinka autorės anotacija:  

,,Visada buvau atvira grožiui, estetikai, rankdarbiams, nors mano kūrybinis kelias prasidėjo vėlokai. Lyg šiol esu dėkinga Jonavos Senamiesčio gimnazijos vadovams, kad tada manimi patikėjo ir sudarė sąlygas dirbti floristikos būrelio vadove. Reikėjo nuolatos mokytis, tobulėti, važiuoti į seminarus, parodas, nes gimnazijos bendruomenė visada norėjo naujų, dar nematytų puokščių ir šventinių akcentų. Rezultatai visus džiugino - mokykla nuolat pražysdavo naujom spalvom rudenį, adventiniu laikotarpiu bei paskutinio skambučio metu. Rengdavau parodas, gaminome atvirukus, monotipijas. Kūryba mane užbūrė, gelbėjo nuo liūdesio, kai buvo sunku. Pamažu atsirado žavus pasitikėjimas savimi, supratimas, nuojauta ir dar didesnis noras tobulėti, išbandyti naujų meno krypčių. Taip į mano gyvenimą atėjo keramika, naminukai, odos menas ir lėlės. Interjerinės lėlės - tai atskira meno šaka, jungianti skulptūrą, tapybą, tekstilę ir juvelyriką. Tai meno kūrinys, atrandantis vietą namuose ir širdyje. Jame įdėta to meto kūrėjo energija ir nuotaika. 

Dabar gyvenu laikotarpį, kai niekur nereikia skubėti, kai užaugo vaikai ir visas laikas yra mano. Su dideliu įkvėpimu ir meile kuriu savo rankdarbius, nes žinau, kad už nugaros metų jau daugiau, negu priešaky, o dabar gyvenimas ypač įdomus ir ypatingai geros sąlygos tobulėti", - rašoma parodos pristatyme.  

Paroda bibliotekos lankytojus džiugins visą mėnesį. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: