Šiemet RRT jau 6 kartą organizuoja mokyklų ir viešųjų bibliotekų apklausą apie filtravimo priemonių naudojimą.

„Mūsų šalies mokyklose ir viešosiose bibliotekose privalo būti naudojamos RRT aprobuotos turinio filtravimo priemonės. Pastebime, kad kasmet apklausoje dalyvaujančių mokyklų ir bibliotekų skaičius didėja. Pavyzdžiui, 2023 m. gavome daugiau nei 800 atsakymų t. y., 4,7 karto daugiau nei 2019 m., kai apklausa buvo organizuojama pirmąjį kartą. Visgi bendras anketas užpildžiusiųjų mokyklų ir bibliotekų skaičius yra nedidelis – apie 32 proc. atsakiusiųjų“, – sako Irma Kazlienė, RRT Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad, apklausos duomenimis, 75 proc. dalyvavusių mokyklų ir bibliotekų įsidiegusios ir naudoja RRT aprobuotas priemones, 16 proc. atsakiusių naudoja kitas, RRT neaprobuotas, o likę 9 proc. atsakiusiųjų turinio filtravimo priemonių nenaudoja.

„Raginame įstaigas, kurios vis dar nenaudoja RRT aprobuotų filtravimo priemonių, išsirinkti sau tinkamą iš sąrašo. Tuo atveju, jei įstaiga pageidauja naudoti filtravimo priemonę, kuri šiuo metu dar nėra aprobuota RRT, kviečiame kreiptis į mus dėl tokios filtravimo priemonės aprobavimo“, – ragina I. Kazlienė.

Didindama mokyklų ir viešųjų bibliotekų įsitraukimą, saugant nepilnamečius nuo žalingo interneto turinio, RRT kviečia užpildyti trumpą apklausą, o kilus klausimams, susisiekti su RRT ekspertais.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: