Rugsėjo 27-ąją, sekmadienį, Lietuvoje minėsime Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Ši diena skirta visiems – dideliam ir mažam, suaugusiajam ir vaikui, garbaus amžiaus senjorui ir senjorei, nes kiekvienas turi teisę būti saugus kelyje. Tačiau šalia teisės yra ir pareiga. Eismo dalyvio pagrindinė pareiga – Kelių eismo taisyklių paisymas, pagarba kitam, esančiam šalia, atsargumas.

Visų keliaujančiųjų globėjas – šventasis Kristoforas. Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija (2009 m. gegužės mėn.).

Šį sekmadienį daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos bei globoti visus keliaujančiuosius, su visuomene bendraus policijos pareigūnai, bus dalijami atšvaitai, kita prevencinė šviečiamoji medžiaga.

Pagrindinis saugaus eismo renginys „Saugau save ir tave“, skirtas Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti, vyks sekmadienį, rugsėjo 27 d., Vilniuje, Katedros aikštėje, nuo 12 val. Visi dalyvaujantieji galės susipažinti ne tik su specialiųjų tarnybų darbo specifika, pasigrožėti motociklų ekstremaliojo vairavimo virtuozų pasirodymu, bet ir dalyvauti šviečiamojoje-auklėjamojoje eismo saugumo veikloje (elektromobilių trasa su kelio ženklais, atšvaitų ir viktorinos zonos, saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginiai ir t. t.).

Renginyje dalyvaus Lietuvos policijos, Lietuvos kariuomenės Karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, greitosios medicinos pagalbos specialistai, motoakrobatai „Utena Stuntriders“, UAB „Girteka Logistics“.

Pakantumas, tarpusavio supratimas, pagarba vienas kitam, Kelių eismo taisyklių laikymasis gali užtikrinti saugų dalyvavimą eisme. Tik bendromis eismo dalyvių pastangomis galime kurti saugią aplinką mums visiems.

Lietuvos kelių policija primena:

♦ Transporto priemonę vairuojame tik būdami blaivūs, turėdami teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę.

♦ Važiuojame tik saugiu greičiu.

♦ Transporto priemonėje ir vairuotojas, ir keleiviai užsisegame saugos diržus. Mažuosius keleivius vežame jiems skirtose specialiose sėdynėse.

♦ Važiuodami viešuoju transportu (autobusu, troleibusu) rūpinamės savo saugumu. Jei yra laisvų vietų – atsisėdame, stovėdami, tvirtai laikomės už turėklų. Vaiko, neįgaliojo vežimėlį statome tam skirtoje vietoje, užfiksuojame jo stabdžius.

♦ Tamsiuoju paros metu būkime matomi: naudokime atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiančius žibintus.

♦ Pėstieji, būkite atidūs ir įsitikinkite savo saugumu eidami per važiuojamąją kelio dalį. Eidami ja, stebėkite aplinką, girdėkite, kas vyksta aplinkui (nesinaudokite mobiliuoju telefonu, ausinėmis ar ausinukais).

♦ Dviračių vairuotojai: važiuokite tik techniškai tvarkingu dviračiu, tamsiuoju paros metu dėvėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, galvą apsaugokite šalmu, privažiavę pėsčiųjų perėją, nulipkite nuo dviračio ir jį persiveskite, važiuokite dviračių takais, būkite dėmesingi pėstiesiems.

GERBKIME IR SAUGOKIME VIENI KITUS KELYJE!

Lietuvos kelių policijos tarnyba 

 

 

 

Taip pat skaitykite: