Kaip praneša Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos komunikacijos grupė, spalio 10-ąją, pirmadienį Prezidentas Gitanas Nausėda lankys Rukloje (Jonavos r.) dislokuotus Vokietijos kariuomenės brigados štabo ir bataliono karius.

Šalie vadovas stebės tarptautinių pratybų „Greitas grifonas“ (angl. „Fast Griffin“) kovinį šaudymą Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone (Jonavos r.).

Pratybose „Greitas grifonas“ bendrai veikti treniruojasi Vokietijos 41-osios brigados 413-ojo pėstininkų bataliono (vok. Jägerbataillon 413) ir Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.

Kaip jau skelbta, spalio 5 d. į Lietuvą atvyko Vokietijos 41-osios tankų brigados 413-ojo pėstininkų bataliono (vok. Jägerbataillon 413) kariai ir iki 80 karinės technikos vienetų, kurie po išsilaipinimo Klaipėdos jūrų uoste išvyko į Ruklą. Maždaug 250 vokiečių karių su karine technika dalyvaus pratybose „Greitas grifonas”, pirmosiose bendrose pratybose po birželį pasiekto susitarimo dėl Vokietijos brigados priskyrimo Lietuvai.

Pratybos „Greitas grifonas“ vyks Gaižiūnų poligone, su sąjungininkais iš Vokietijos treniruosis Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai. Bendrų pratybų tikslas - Vokietijos brigados karių integraciją į Lietuvos gynybos planus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: