Nors tiek medikai, tiek policijos pareigūnai pripažįsta, kad per pilnatį pastebimai paūmėja psichikos ligomis sergančių žmonių vizijos, tačiau medikų ir policijos jie nesišaukia taip dažnai, kaip gali pasirodyti.

Jonavos policijos organizacinio poskyrio viršininkas Mindaugas Juknys sako, kad didžiausia pilnatis būna po atlyginimų ir pašalpų.

„Iškvietimų padaugėja būtent tada. Vyksta konfliktai šeimose, išgertuvės, kaimynai skundžiasi dėl triukšmo“, - kalbėjo M.Juknys.

Bemaž didžiausias, kaip įtariama, nestabilios psichikos jonaviečio nusikaltimas, įvykęs per pilnatį - kunigo Remigijaus Kuprio padegimas.

2011-ųjų gegužę visą Lietuvą sukrėtė įvykis Jonavos bažnyčioje, kai 42 metų vyras degiu skysčiu apipurškė kunigą ir jį padegė. Nelaimė įvyko kunigui aukojant Šv. Mišias.

Kunigui R.Kupriui sakant pamokslą, prie jo netikėtai puolė keistu elgesiu bažnyčioje pagarsėjęs Jonavos gyventojas 42 metų į veidą papurškė degaus skysčio ir žiebtuvėliu padegė dvasininką. Į bažnyčia skubiai iškviesti medikai kunigą nugabeno į ligoninę.

Nestabilios psichikos vyras šiam išpuoliui greičiausiai ruošėsi iš anksto. Per mišias jis stovėjo atokiau, rankose laikė krepšį nuo kompiuterio. Jame, kaip paaiškėjo vėliau, jonavietis turėjo butelį su degiu skysčiu.

Tačiau Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Audrius Mikitiukas pilnaties su keistu žmonių poelgiu sieti nėra linkęs.

„Žmogus kunigą gali padegti ir per delčią. Nemanau, kad tai susiję. Kartais žmonės patys susikuria prietarus. Vienas galvoja, kad jei per kelią perbėga juoda katė, lauk nelaimės, o kitas galvoja, kad katei pasisekė, nes nepapuolė po automobilio ratais.

Kartais žmogus gali prisikurti tiek prietarų, kad pats bijos išeiti į gatvę. Asmeniškai man pilnatis ir tryliktoji penktadienio diena nereiškia nieko“, - sakė A.Mikitiukas.

Kunigas R.Kuprys buvo padegtas 2011-ųjų metų gegužę ("Lietuvos ryto" nuotr.)

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: