1. Jei norite apibrėžti erdvę

Jeigu kambarys yra didelis, ryškesnės užuolaidos gali būti patogi priemonė atskirti erdvėje esančias sritis ar net patalpas. Be to, spalvingos langų uždangos leidžia sukurti naują, įdomesnę atmosferą. Naudojant užuolaidas, turinčias kokius nors raštus, pavyzdžiui, tinklelio imitaciją, ir derinant jas su neutraliomis sienomis arba baldais, galima suteikti interjerui daugiau kontrasto ir taip jį paversti įdomesniu. Jeigu jau seniai svajojate apie originalios išvaizdos langų uždangas, didelį jų pasirinkimą galite rasti paspaudę ant šios nuorodos.

2. Spalvos gali sukurti geresnę nuotaiką

Jau suprantame, kad spalvingos užuolaidos paprastai sukuria įdomesnę atmosferą ir tai gali netgi pagerinti mūsų nuotaiką, emocinę būseną. Net jei ir manome, jog kai kurie tonai yra sunkiai suderinami su kitais, pasirinkę ryškiai geltonas užuolaidas, neabejotinai, sukelsime tik geras emocijas. Nors ši spalva yra ganėtinai ryški, tačiau ji lengvai suderinama su kitomis, pavyzdžiui, neutraliomis.  Tai, žinoma, bus ryškus ir nuotaiką keliantis akcentas kambaryje.

3.  Jei norite pabrėžti kambaryje esančių objektų detales

Kai kurios spalvos, pavyzdžiui, geltona arba oranžinė, mums iškart skatina energingumo, galingumo asociacijas. Tokios užuolaidos leidžia pagyvinti interjerą, pabrėžti jame esančius baldus. Raudona ir oranžinės spalvos puikiai tinka norint įnešti į kambarį lengvumo jausmą, kai ten esantys baldai, aksesuarai yra tamsesnių, niūresnių (pvz., pilkų) atspalvių. Naudojant tokias langų uždangas, svarbiausia nepamiršti spalvų balanso, kad jos papildytų, o ne užgožtų kambarį. Ryškūs tonai geriausiai tinka prie neutralių, šaltų atspalvių paletės.

4. Susikurkite savo ramybės erdvę

Kai kalbame apie ryškias spalvas, paprastai mes iš karto prisimename geltoną, raudoną ar oranžinę. Tačiau šaltos, bet taip pat ryškios spalvos irgi gali sukurti tam tikrą nuotaiką namuose. Raminantys tonai, pavyzdžiui, mėlyni, skatina jūsų namuose ramybės jausmą. Tokie atspalviai gali sukelti vasariško dangaus ar jūros prisiminimus, kas gali padėti atsitraukti nuo kasdieninių darbų, rūpesčių.

Ryškesnių spalvų užuolaidos neturėtų būti užmirštos, nes tai puikus pasirinkimo variantas. Priešingai nei dažnai manoma, spalvotos arba raštuotos langų uždangos leidžia pagyvinti interjerą, sukurti tam tikrą atmosferą ar tiesiog kūrybiškai apibrėžti kambario zonas.

Taip pat skaitykite: