Ar mieste besisukinėjanti lapė nekelia pavojaus? Tokį klausimą portalo jonavoszinios.lt redakcijai pateikė jonavietė Neringa, pasakojanti, kad vakar, spalio 29-osios vakarą, visiškai nieko nesibaidantį gyvūną matė Kosmonautų gatvėje. 

,,Gėriau balkone kavą ir negalėjau patikėti savo akimis - lapė ramiai sau vaikščiojo, nors visai netoli žmogus vedžiojo šunį, o gatvėje važiavo automobiliai. Dar nebuvo ir visiškai sutemę...

Ar tai normalu? Juk lapė - laukinis gyvūnas", - kalbėjo moteris, pridūrusi, jog gailisi neužfiksavusi gyvūno nuotraukoje.

Apie tai, kad mieste sukinėjasi lapė kiek anksčiau buvo skelbę ir Chemikų gatvės gyventojai. Nors šie taip pat išreiškė nerimą, aplinkosaugininkai ne kartą aiškino, kad laukiniai gyvūnai mieste  - ne reti svečiai.

Anot aplinkos apsaugos departamento, tai nutinka dėl kelių priežasčių.

Viena – žvėrių migracijos laikas. Tuomet laukiniai gyvūnai užklysta į miestus ar kitas urbanizuotas teritorijas dažniausiai. Pasitaiko, kad ir lapės apsigyvena žmonių kaimynystėje.  

Laukinių gyvūnų atklysta į miestą ir todėl, kad jie prisitaiko prie besikeičiančių aplinkos sąlygų: miestams plečiantis, žmonės užima gyvūnams įprastas teritorijas.  

Sutikus laukinį gyvūną miesto teritorijoje ar parke, nereikėtų jo gąsdinti, švilpti ar kitaip bandyti nuvyti. Tarkim, pabaidytas gyvūnas gali išbėgti į gatvę ir pakliūti po ratais. Taip pat svarbu laukinių gyvūnų nemaitinti, kad jie neįprastų nei prie žmogaus, nei prie tos vietos. 

,,Todėl apie laukinių gyvūnų pasirodymą mieste pilietiškiausia būtų informuoti telefonu 112. Tuomet specialistai nuspręs, ar gyvūnui reikia pagalbos, ar jis pats galės grįžti į saugią teritoriją, ar reikės gyvūną pagauti ir išvežti už miesto ribų",- aiškina specialistai.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: