Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) kartu su partneriais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba kviečia Lietuvos moksleivius registruotis į konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Konkurso tikslas – edukuoti mokinius, kaip elgtis dalyvaujant eisme, kad kelionės būtų saugios, pagilinti teorines žinias ir mokyti jas taikyti praktikoje. Konkursas „Saugokime jaunas gyvybės keliuose“ kasmet suburia daugiau nei 50 tūkst. įvairių amžiaus grupių moksleivių iš visos Lietuvos.

„Pagrindinis šio konkurso tikslas – ugdyti drausmingą, atsakingą eismo dalyvį. Ugdymas – ilgas ir nuoseklus procesas, kuris prasideda šeimoje, tęsiasi darželiuose, mokyklose. Būtent mokyklose įgytas žinias ir kviečia pasitikrinti šis konkursas, kuriame raginame dalyvauti visus 1–12 klasių mokinius. Dalyvaudami konkurse, mokiniai ne tik pasikartos Kelių eismo taisykles, bet ir atlikdami įvairias užduotis, įgytas teorines žinias pritaikys įvairiose realaus eismo situacijose. Tikimės aktyvaus mokinių dalyvavimo ir kviečiame – registruokitės ir dalyvaukite“, – kviesdamas mokinius aktyviai dalyvauti konkurse, sako Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevčius.

„Mūsų pareiga ugdyti eismo taisykles puikiai išmanančius ir jų besilaikančius jauniausius eismo dalyvius, kad kuo anksčiau susiformavę tinkami saugaus judėjimo įgūdžiai visą gyvenimą būtų jų sąmoningas pasirinkimas ir suaugusiuosius užkrečiantis pavyzdys“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys.

Konkursas susideda iš 4 dalių – pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“, į kurį kviečiami registruotis 6–10 metų vaikai, 11–14 metų moksleiviams skirtų jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų „Saugus ratas“, jaunųjų mopedų (motorolerių) ir motociklų vairuotojų varžybų, skirtų 15–17 metų moksleiviams, bei jaunųjų automobilių vairuotojų varžybų, kuriose dalyvauti gali 17–19 metų mokiniai.

Nuo vasario 20 d. pradinės mokyklos kviečiamos registruotis į „Šviesoforą“, kurį sudarys keturi etapai. Pirmasis etapas tęsis nuo kovo 6 iki 17 d., antrasis vyks kovo 27–31 d., o trečiasis – balandžio 25 ir 27 bei gegužės 2 ir 4 dienomis. Pirmieji trys etapai vyks nuotoliniu būdu www.saugusmokinys.lt internetiniame puslapyje, o ketvirtasis finalinis etapas vyks gegužės 25 d. Kaune, A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.

Jaunųjų dviračių vairuotojų varžybose „Saugus ratas“ laukiama 10–14 metų mokinių. Kaip ir „Šviesoforą“, taip ir šias varžybas sudarys keturi etapai. Du iš jų – kovo 20–31 d. ir balandžio 3–7 d. – vyks nuotoliniu būdu www.saugusmokinys.lt internetiniame puslapyje. Trečiasis etapas vyks gyvai gegužės 3 ir 5 dienomis. „Saugus ratas“ finalininkai bus kviečiami susitikti gyvai birželio 1 d. Kaune, A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.

Registracijos formą, nuostatus, metodinę medžiagą galima rasti www.saugusmokinys.lt tinklalapyje.

Registracija ir informacija apie jaunųjų mopedų (motorolerių) ir motociklų ir jaunųjų automobilių vairuotojų varžybas bus paskelbta balandžio mėnesį.

Organizatoriai primena, kad visa informacija apie vykstančius ir vyksiančius konkursus skelbiama interneto puslapyje www.saugusmokinys.lt ir socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Kelių direkcijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: