Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, spalio 30 – lapkričio 5 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 845 greičio viršijimo atvejus.

Dienomis, kuomet gyventojai intensyviai lankė artimųjų kapines, prie labiausiai lankomų kapinių papildomai dirbo, eismą reguliavo ir pareigūnai. Vėlinių dieną, prieš pietus, apie 10.45 val. Kaune, M. Gimbutienės g., visai netoli Petrašiūnų kapinių, pareigūnai sustabdė automobilį „Audi“, kurį vairavo vyras (gim. 1988 m.). Netrukus paaiškėjo, kad intensyvaus eismo laikotarpiu prie kapinių besisukiojantis vairuotojas yra neblaivus. Vyras vėliau prisipažino pareigūnams, kad Vėlinių išvakarėse vartojo alkoholinius gėrimus. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,11 prom.

Kiek anksčiau, spalio 30 d., pirmadienį, apie 15.10 val. Kauno r., Rimkūnų k., į pareigūnų akiratį pateko neblaivus dviratininkas (gim. 1977 m.), kuriam buvo nustatytas toks pat girtumo laipsnis. Vyras teigė pareigūnams, kad vartojo silpnuosius alkoholinius gėrimus. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,11 prom.

Vėlinių dieną ir savaitgalį Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno ir Jonavos miestuose bei rajonuose patikrino per 7 tūkst. transporto priemonių. Jų patikrinimo metu nustatyta 15 neblaivių vairuotojų (nuo 0,43 prom. iki 2,11 prom.).

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 26 neblaivius vairuotojus (dar 14 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 7 asmenis, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitus KET pažeidimus.

Pareigūnai primena, kad nuo praėjusios savaitės, lapkričio 1 d., keitėsi maksimalus leidžiamas lengvųjų, krovininių automobilių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, moto-ciklų ir triračių greitis automagistralėse ir greitkeliuose (vietoj 130 km/val., dabar leistinas – 110 km/val.), o keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesnis negu 90 km/val., kituose keliuose ne didesnis negu 70 km/val. Taip pat pareigūnai primena, kad artėjant žiemos sezonui, iki lapkričio 10 d., transporto priemonių vairuotojai turėtų suskubti pasikeisti vasarines padangas į žiemines, siekiant užtikrinti eismo saugumą.

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: