Turint planų nuvykti į tolimesnes nuo jūsų namų vietoves, užsisakyti nakvynę, paskanauti nekasdienių patiekalų, piniginę gali tekti atverti plačiau. Šiuolaikinėje visuomenėje dažna šeima moka būsto ar kito tipo paskolą, todėl didesnes išlaidas, pirkinius ir savaitgalių keliones svarbu planuoti. Turint vieną ar daugiau įsipareigojimų, apie paskolos perkėlimą galite pasidomėti internetu, o mokėdami patrauklias įmokas, lengviau planuosite išvykas Lietuvoje.

Poilsiui nuo miesto šurmulio – Nidos kurortas

Jau daugelį metų Nida yra tituluojama kaip viena gražiausių šalies vietų, kurioje akį džiugina ne tik jūra, smėlio paplūdimys, bet ir jos lankytini objektai. Parnidžio pažintinis takas, plaukiojimas laivais, saulės laikrodis, jaukios kavinės bei apgyvendinimo įstaigos kasmet sulaukia tūkstančių poilsiautojų. Tiesa, į šį kurortą gyvenamų vietų reikėtų paieškoti anksčiau negu artėjantis savaitgalis. Nors Nida yra laikoma viena brangesnių vietų, esančių prie jūros, šios grožis bei romantika užburia kiekvieną.

Jeigu norisi pailsėti prie jūros, tačiau pirmenybę teikiate įvairioms pramogoms – Palanga tikrai turi ką pasiūlyti. Čia vasaros savaitgalių metu vyksta įvairūs koncertai, renginiai, o ką veikti šiame mieste, atras kiekvienas: ir mažesnis, ir vyresnis šeimos narys. Jeigu savaitgalius Lietuvoje leidžiate su savo vaikais, supažinkite šiuos su Gintaro muziejumi, Birutės parku, aplankykite muzikinį fontaną. Jeigu mėgstate pasiekti jums reikiamą tašką su dviračiais, elektriniais paspirtukais ar riedučiais – būtent šiame mieste atrasite kokybiškus pasivažinėjimo takus, kuriais nesunkiais pasieksite ir aplinkines gyvenvietes, pavyzdžiui, Šventąją.

Mėgstantiems informacines išvykas – platus muziejų pasirinkimas

Muziejų Lietuvoje galime rasti kiekviename mieste. Tad jeigu jus domina istorija, informacijos platybės, dar negirdėti faktai bei istorijos – pats metas suplanuoti savaitgalių išvykas po išskirtinius Lietuvos muziejus. Mažiesiems šeimos gyventojams visuomet smagu apsilankyti Smiltynėje įsikūrusiame Lietuvos jūrų muziejuje, į įvairias aktyvacijas jus gali įtraukti Rumšiškėse įsikūręs Lietuvos liaudies buities muziejus. Kaimo vaizdiniai, čia gyvenusių senolių istorijos mena ne visiems pažintus laikus, o įdomūs muziejų šeimininkų pasakojimai supažindina su etnografinių Lietuvos regionų ir miestelių atspindžiu. Taip pat Rumšiškėse galite apsilankyti apžvalgos bokšte, pavalgyti tradicinių patiekalų vietinėse kavinėse, o esant norui – pernakvoti būtent jau minėtame liaudies buities muziejuje.

Nemaža dalis muziejų yra įsikūrę šalies sostinėje, tad jei gyvenate kitame Lietuvos mieste, nepamirškite aplankyti Valdovų rūmų, energetikos bei technikos, pinigų, nacionalinį muziejų, įsikūrusį ant Gedimino bokšto kalno, o savaitgalio ekskursiją baikite netoli Vilniaus esančioje Trakų pilies saloje.

Išvykos gamtos apsuptyje

Jeigu pirmenybę teikiate aktyviam savaitgalio poilsiui, o ir dešimtys nueitų kilometrų jūsų negąsdina, visuomet galite rinktis po visą šalį išsibarsčiusius pažintinius takus. Vienais populiariausių ir gražiausių takų yra įvardijami Šilėnų pažintinis takas, Sirvėtos mokomasis mitologinis takas, Amalvos pelkės takas, Anykščių šilelyje esantis takas, kuris praeinamas pėsčiomis. Taip pat keliaujančios šeimos rekomenduoja aplankyti Čepkelių raisto, Kamanų, Mūšos tyrelio, Zackagirio, Varnikų, Naglio ar Žuvinto ežero pažintinius takus. Keliaujant po gamtoje esančius takus svarbu nepamiršti tinkamos avalynės, apsaugos nuo saulės, uodų priemonių, vandens bei užkandžių.

Savaitgaliai Lietuvos gamtoje gali tapti puikia tradicija ir laiko praleidimo būdu, suartinančiu namiškius bei draugus, todėl esant geriems orams nieko nelaukite ir pradėkite planuoti savo pirmąją kelionę.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: