Seimas pritarė Vietos savivaldos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-517(2), leisdamas savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms organizuoti savo posėdžius nuotoliniu būdu ar iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu ir nepaskelbus šalyje nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino.

„Pandemijos metu taikyti apribojimai atskleidė kai kurias teisinių santykių reguliavimo tobulinimo galimybes. Tuo laikotarpiu galimybė nuotoliniu būdu organizuoti savivaldybių tarybų komitetų ir komisijų posėdžius padėjo operatyviau priimti reikiamus sprendimus. Priėmus šią įstatymo pataisą, savivaldybės pačios turės teisę pasirinkti joms priimtiną posėdžių formą – nuotolinį, mišrų ar dalyvavimą gyvai“, – pritarti pakeitimams parlamentarus kvietė Seimo narys Antanas Vinkus.

Įstatyme įtvirtinta, kad nuotoliniu būdu ar mišriu būdu vykti komitetų ar komisijų posėdžiai negalės, jeigu tam raštu prieštaraus daugiau kaip pusė visų komiteto narių, išskyrus:

1) kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komitetų ar komisijų posėdžiai negali vykti savivaldybės tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

2) artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriu būdu vyksiantį komiteto ar komisijos posėdį.

Įstatymas priimtas už vieningai balsavus 115 Seimo narių.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: