Seimas priėmė Turizmo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta didinti turistų apsaugą nuo neįvykusių kelionių ir agentūrų bankroto, gerinti sąlygas smulkiesiems kelionių organizatoriams bei įtvirtinti Nacionalinę turizmo informacinę sistemą.

Pagal priimtas naujas nuostatas, turėti draudimą privalės visi kelionių organizatoriai (ne tik išvykstamojo ar vietinio turizmo, bet ir organizuojantys atvykstamąjį turizmą). Kelionių organizatoriai savo prievoles turės užtikrinti ne mažesne kaip 3 000 eurų suma. Ši minimali suma bus tiesiogiai priklausoma nuo kelionių organizatoriaus įplaukų dydžio. Tokiu būdu į Lietuvą atvykstantys turistai bus apsaugoti kelionių organizatoriaus nemokumo atveju.

Siekiant sumažinti finansinę naštą smulkiesiems kelionių verslo atstovams (kurių paskutinių metų bendros pajamos mažesnės nei 1 mln. eurų) įstatymo pakeitimais nuspręsta nustatyti žymiai mažesnę negu iki šiol minimalią draudimo sumą – 20 tūkst. eurų vietoj 50 tūkst. eurų. Augant pardavimo pajamoms ši suma didės priklausomai nuo įplaukų dydžio.

Įstatymo pataisomis taip pat nutarta įsteigti Nacionalinę turizmo informacinę sistemą. Ši valstybės informacinė sistema bus skirta rinkti, kaupti, saugoti, sisteminti, analizuoti, vertinti keliautojų ir turistų asmens duomenis ir turizmo išteklių duomenis, informaciją, dokumentus, taip pat teikti su jais susijusias viešąsias paslaugas.

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, į šią sistemą viešbučiai ar kiti apgyvendinimo paslaugų teikėjai turės per 24 val. nuo turisto apgyvendinimo suvesti jo duomenis. Tai galios vietoj šiuo metu privalomos tvarkos kaupti ir penkerius metus saugoti užpildytas popierinės formos registracijos korteles.

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1871(2) ES) balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 6 parlamentarai. Priimtos nuostatos, susijusios su Nacionaline turizmo informacinę sistema, įsigalios nuo 2024 m. pradžios, kiti pakeitimai – 2023 m. gegužės 1 d.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: