Seimas ypatingos skubos tvarka svarstys teisės akto projektą, kuriuo siūloma naujai pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems asmenims skirti po vieną vienkartinę 100 eurų išmoką.

Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įstatymo projekte Nr. XIVP-910 siūloma reglamentuoti vienkartinės išmokos dydį, teisę ją gauti turinčius asmenis, jos mokėjimo tvarką.

„Matome dvigubą šuolį, dvigubai daugiau mirčių ištinka žmones, kurie yra 75 plius amžiaus grupėse. Tikrai turime argumentų, kodėl pasirinkome būtent šią amžiaus kategoriją ir manome, kad ši priemonė turėtų būti tikslinga, nutaikyta į tuos žmones, ir jeigu jau kitomis priemonėmis mums nepavyksta tų žmonių sumotyvuoti ir argumentuoti, kodėl skiepytis yra būtina dėl savęs ir savo artimųjų, teikiame ir šią priemonę tikėdamiesi, kad bent dalį žmonių tai padės įtikinti priimti sprendimą pasiskiepyti“, – posėdžio metu pristatydama projektą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Teisę į vienkartinę išmoką turėtų asmuo, kuris:

1) iki šių metų rugsėjo 1 d. nebuvo pasiskiepijęs nė viena Lietuvoje naudojamos vakcinos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) doze ir iki lapkričio 30 d. pasiskiepijo (75 metai asmeniui turi būti sukakę ne vėliau nei 2021 m. lapkričio 30 d.):

  1. a) dviem vakcinos dozėmis, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
  2. b) viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
  3. c) bent viena vakcinos doze, kai jis yra COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) persirgęs asmuo ir diagnozė jam buvo patvirtinta SARS-CoV-2 PGR tyrimo metodu;

2) iki 2022 m. kovo 31 d. (75 metai asmeniui turi būti sukakę ne vėliau nei 2022 m. kovo 31 d.) yra pasiskiepijęs:

  1. a) trečia vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
  2. b) antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
  3. c) bent antra vakcinos doze, kai jis yra COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) persirgęs asmuo;

3) iki šių metų rugsėjo 1 d. nebuvo pasiskiepijęs nė viena vakcinos doze ir iki lapkričio 30 d. nepasiskiepijo bent viena vakcinos doze, nes jis yra COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) persirgęs asmuo ir nuo diagnozės patvirtinimo PGR tyrimo metodu iki lapkričio 30 d. nebuvo suėję 150 dienų, tačiau nuo gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d. pasiskiepijo bent viena vakcinos doze (75 metai asmeniui turi būti sukakę ne vėliau nei 2021 m. lapkričio 30 d.).

Išmoką automatiškai išmokėtų Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos, nereikalaudamos iš asmenų prašymų.

Projektui po pateikimo pritarė 81, prieš balsavo 30, susilaikė 12 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektas bus svarstomas ypatingos skubos tvarka vakariniame posėdyje.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų kitą savaitę – spalio 18 d.

 

Seimo spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: