Šiandien Seimo nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Vytautas Kernagis kreipėsi į internetinės prekybos platformą Temu.com valdančią bendrovę dėl sovietinės simbolikos naudojimo.  

 Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad šioje platformoje parduodamos prekės su sovietine simbolika rodo ne tik nepagarbą sovietinio režimo aukoms, bet ir bendrą istorijos neišmanymą tų, kurie užsiima sovietine simbolika pažymėtų prekių prekyba ir reklama. 

 „Sovietinės simbolikos naudojimas milijonams žmonių – tai skausmingų išgyvenimų priminimas. Kadangi Lietuvos policija jau yra atkreipusi dėmesį į prekybą šioje platformoje, mes įmonei siunčiame laišką ir, kaip įprasta, pridedame literatūros apie sovietinius nusikaltimus istorijos supratimui paskatinti“, – akcentavo Seimo vicepirmininkė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

 Kaip teigė kreipimąsi pasirašęs Seimo narys Vytautas Kernagis, tikimasi, kad įmonė pripažins suklydusi ir nebetęs prekybos marškinėliais su sovietine simbolika.  

 Pasak R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, šiandien kaip tik minima sovietų trėmimų „Pavasaris“ („Vesna“) 76 metų sukaktis, kurių metu iš Lietuvos ištremta 40 tūkstančių žmonių, iš jų – 11 tūkstančių vaikų, ir tokia socialiniuose tinkluose plintanti reklama – šokiruoja.  

Lietuvos įstatymai numato administracinę atsakomybę už simbolių, tokių kaip sovietinės vėliavos ar herbai, nacistinės svastikos, sovietinio pjautuvo ir kūjo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ir kitų panašių ženklų, platinimą, naudojimą ar demonstravimą viešojoje erdvėje. 

Kreipimosi tekstas anglų kalba.   

Pagal lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: