Seime įregistruotas projektas, kuriuo siūloma įtvirtinti draudimą pateikti rinkai elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių skysčius, pritaikytus elektroninėms cigaretėms pildyti, jeigu juose yra cukraus ir (ar) saldiklių. 

„Cukrus ir saldikliai – vienas pagrindinių komponentų elektroninių cigarečių skysčiuose, kurie stiprina jau prieš metus uždraustus, įvairius elektroninių cigarečių skonius. Uždraudus naudoti cukrų ir (ar) saldiklius, mūsų priežiūros tarnyboms nebereikės elektroninių cigarečių mėginių siųsti į Danijos ar kitas užsienio laboratorijas. Viską bus galima ištirti Lietuvoje. Tai paspartins kovą su įstatymų nesilaikančiais elektroninių cigarečių tiekėjais ir platintojais“, – teigia Seimo narys Vytautas Kernagis.

Įstatymo projekte akcentuojama, kad cukrus ir saldikliai, naudojami elektroninėse cigaretėse su skoniais (draudimas platinti tokias elektronines cigaretes Lietuvoje galioja nuo 2022 liepos 1 d.), ir daro jas patraukliomis jauniems žmonėms, nepilnamečiams. Netrūksta mokslinių įrodymų, kad būtent vaikams, palyginti su suaugusiaisiais, labiau patinka saldus skonis. Kai kurie populiarūs saldikliai, naudojami elektroninių cigarečių skysčiuose, yra sukralozė, etilo maltolis ir stevija. Šie saldikliai dažnai naudojami kartu su natūraliomis ar dirbtinėmis kvapiosiomis medžiagomis, siekiant sukurti platų unikalių ir patrauklių elektroninių cigarečių skysčių skonių asortimentą.

Įstatymas taip pat jau numato, kad elektroninėse cigaretėse nebūtų vitaminų, kofeino kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir elektroninių cigarečių pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

„Papildžius šį įstatymą dėl cukraus ir saldiklių naudojimo išėmimo elektroninių cigarečių gamyboje, tikėtina, kad tai sumažins elektroninių cigarečių vartojimą patrauklumą, ypač nepilnamečiams ir jauniems asmenims“, – pabrėžia Seimo narys V. Kernagis. 

lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: