Penktadienį Seimo narys Vytautas Kernagis registravo Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo projektą, įpareigojantį riboti Lietuvos rinkai skirtų tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių reklamą ir nuotolinę prekybą ne tik per informacijos prieglobos tiekėją, bet ir tinklo paslaugų teikėją.

Seimo narys teigia, kad elektroninių cigarečių ir jų pildyklių pardavėjai išnaudoja esančias spragas per elektroninę prekybą. Parlamentaro teigimu, pardavėjai šiandien gali nevaržomai pardavinėti įstatymu uždraustus sveikatai kenksmingus produktus. Anot V. Kernagio, todėl registruojamas šis įstatymo projektas.

„Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus draudimui parduoti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skoniais, susiduriama su situacija, kad kai kurie ūkio subjektai, piktybiškai darantys pažeidimus ir siekdami išvengti savo interneto svetainės blokavimo bei atsakomybės, interneto svetaines registruoja užsienyje, o prekybą vykdo Lietuvoje. Tokiu atveju Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) negali uždrausti informacijos skleidimo“, – teigė V. Kernagis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Anot parlamentaro, vienintelis kelias užkirsti vartotojams prieigą prie tokios užsienyje registruotos interneto svetainės – tai duoti privalomą nurodymą tinklo paslaugų teikėjui blokuoti svetainę ir tada, pasak V. Kernagio, vartotojai negalėtų prie jos prisijungti ir matyti jos turinio, kur ji bebūtų registruota.

„Šiuo įstatymo papildymu NTAKD ar panašios institucijos turėtų daugiau galimybių ne tik blokuoti tinklapio informaciją, bet ir galimybę pašalinti tinklo paslaugų teikėjo saugomą informaciją, jei tai susiję su neleistina tabako ir tabako gaminių reklama“, – vardijo Seimo narys V. Kernagis.

Įstatymo projektu siekiama užkirsti kelią neteisėtai alkoholio, tabako gaminių ar elektroninių cigarečių reklamai, vykdomai vidaus ir tarpvalstybinei nuotolinei prekybai tabako gaminiais ar elektroninėmis cigaretėmis internetinėje erdvėje.

lrs.lt inf. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: