Kol skirtingi miestai bei miesteliai puikuojasi jau įžiebtomis kalėdinėmis eglėmis, jonaviečiai laukia net dviejų jų įžiebimo: vienos Sąjūdžio aikštėje, kitos Joninių slėnyje. Tradiciškai pastarosios puošyba rūpinasi UAB Jonavos paslaugos", kurios šiais metais miesto gyventojus nusprendė pradžiuginti ne išskirtinėmis, moderniomis dekoracijomis, o gyva egle. 


Vyraus aukso ir sidabro spalvos


Graži net nepapuošta, tokie ir panašūs komplimentai Joninių slėnio žaliaskarę lydėjo nuo pirmų jos pastatymo minučių. Nuo tada fotografijai neabejingi jonaviečiai nesiliauja talpinti ir aptariamos sidabrinės eglės nuotraukų socialiniuose tinkluose. Kaip ji atrodys pabaigus visus puošybos darbus?


UAB Jonavos paslaugos atstovas komunikacijai Ovidijus Lieponis pasakoja, kad žaliaskarė daugiausiai puošiama tokiais Kalėdų eglučių papuošimais, kokius mes esame įpratę matyti ir savo namuose.

Tačiau tarp papuošimų ne tik tai. Pamatysite gražias lemputes, įdomius šviečiančius papuošimus. Visgi, visko neatskleisiu. Palaukime įžiebimo! Pasakysiu tik tiek, kad šiais metais miestas puošiasi aukso spalva. Mūsų eglutė bus puošiama ne tik ja, bet ir sidabro spalva, juolab, kad ir eglutė pati iš savęs – sidabrinė, pasakojo O. Lieponis.


Turėjo iš ko rinktis


Ne vienus metus Joninių slėnį išskirtinėmis, tikras žaliaskares ne visada primenančiomis dekoracijomis puošusi bendrovė, šįkart pasirinko būtent gyvos, tikros eglės puošybą.


Priėmę tokį sprendimą turėjome susirasti eglę. Savo ,,Facebook paskyroje paskelbėme, kad ieškome, kas galėtų mums padovanoti ją. Mūsų nuostabai atsiliepė daugiau nei 10-imt žmonių.


Tuomet turėjome išsirinkti: įvertinti aukštį, šakų išsidėstymą, galimybes atsigabenti. Nusprendėme, kad tinkamiausia bus Kulvoje gyvenančios Audriaus ir Reginos šeimos eglutė. Kaip pasakoja jie patys, noras padovanoti namo kieme augančią eglę juos apėmė dar iki mūsų skelbimo. Dėl to pamatę jį, jie nieko nelaukę susisiekė su mumis. 


Esame dėkingi, nes eglutė – išties įspūdinga. Skaičiuojama, kad jai galėtų būti apie 25-erius metus, kalbėjo O. Lieponis. 


Rimta užduotis


Eglės pastatymas pareikalavo ir nemenkų pastangų.


Jos dydis ir svoris yra toks, kad reikėjo galvoti apie specialias konstrukcijas, kurios galėtų atlaikyti eglės svorį. Pirma mintis priėmus sprendimą, kad šiais metais čia bus natūrali, didelė, gyva eglė – kaip mes ją pastatysime tokioje vietoje? Tačiau kas ieško, tas randa. Sprendimai rasti ir eglutė puikuojasi slėnyje.


Išsprendus šį klausimą, iškilo iššūkių dėl jos atvežimo – trukdė elektros laidai, tad čia turėjome suderinti svarbius klausimus su Elektros skirstymo tinklų įmone, kad šie išjungtų elektrą, kai mums reikės ją išvežti. Viskas įvyko sėkmingai, pagal planą ir eglutė saugiai buvo iškelta bei transportuota į slėnį", pasakojo bendrovės atstovas.


Kartu su visu miestu


Kaip atrodys ši eglė atlikus visus puošybos darbus sužinosime jau visai netrukus. 


Ją įžiebsime kartu su visu miestu, kai bus įžiebta centrinė miesto eglė ir Kalėdų eglučių miestelis rytoj, gruodžio 1-ąją. Laukti liko nedaug, sakė O. Lieponis. 

M. Perecko nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: