Šį sekmadienį prisiminsime visus, kurie beprasmiškai žuvo ir buvo sužeisti keliuose. Lapkričio 19 d. 12 val. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15) Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas aukos šv. mišias už žuvusiuosius eismo įvykiuose. Šią dieną tokia intencija bus meldžiamasi daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai organizuos socialinę akciją „Jie negrįžo namo“. Prie bažnyčios nušvis žvakių instaliacija, kiekviena žvakelė simbolizuos Vilniaus apskrities keliuose užgesusią gyvybę, namo negrįžusius 6 vaikus ir 20 suaugusiųjų (3 moteris ir 17 vyrų).

Pirmą šių metų pusmetį, palyginti su pernai tuo pat laiku, žuvusiųjų padaugėjo, ir tai verčia susirūpinti. Iki lapkričio 15 d. nelaimėse šalies keliuose žuvo 135 eismo dalyviai, sužeista 3 001. Trejus metus, kai eismas vienaip ar kitaip buvo apribotas ir sustabdytas per pandemiją, netekčių keliuose buvo mažiau. Pirminiais šių metų duomenimis, tuoj pasivysime ikipandeminio laikotarpio skaičius. Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, šiemet iki lapkričio 15 d. eismo įvykių užfiksuota kiek mažiau nei 2019 m. tą patį laikotarpį, tačiau daugiau nei 2020 m., 2021 m. ir 2022 m., žuvo 29 žmonėmis mažiau nei 2019 m. ir 10 žmonių mažiau nei 2020 m., bet 4 daugiau nei 2021 m. ir 28 daugiau nei tuo pat metu 2022 m. Tik atsakingai ir atsargiai elgdamiesi išvengsime skaudžių netekčių, kurios sukrečia ne tik nukentėjusiųjų šeimas, bet ir visuomenę apskritai.

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys pabrėžia, kad nors Lietuva jau pamiršo baisiausius laikus, kai keliuose žūdavo apie 1 000 žmonių, už visų mūsų daromas klaidas keliuose vis dar mokame per didelę kainą: netenkame gyvybės, todėl turime saugoti save ir rūpintis kitais eismo dalyviais. 

2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją ir kreipėsi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Taip siekiama išreikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą šeimoms, kurių nariai, artimieji, draugai, pažįstami juose žuvo.

Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: