Visai neseniai išrinkti nauji seniūnaičiai šią savaitę rinkosi į pirmąją seniūnaičių sueigą. Miesto seniūnas Povilas Beišys pristatė 2017 m. seniūnijos ataskaitą, 2018 m. veiklos planą, buvo išrinktas nuolatinis sueigos pirmininkas.
Pasak Mokyklos seniūnaitijos seniūnaičio Žilvino Galimovo, vykusioje sueigoje užkliuvo miesto seniūno atsakymai į jam pateiktus klausimus.
„Sueigos metu buvo trys dalykai: pristatyta 2017 m. seniūnijos ataskaita, 2018 m. veiklos planas ir išsirinkome nuolatinį sueigos pirmininką. Mano nuomone ataskaita normali, gana informatyvi: esu matęs ir geresnių, ir žymiai blogesnių ataskaitų, tad viskas gerai. Užkliuvo tik seniūno atsakymai į seniūnaičių klausimus: neretai atsakymai būdavo šabloniški - žinome, stebime, ne mūsų kompetencija arba ne mūsų kompetencija, bet rūpinamės, tačiau problemos taip ir lieka neišspręstos.
2018 m. veiklos planas ambicingas - belieka tikėtis, kad viską pavyks įgyvendinti ir įgyvendinti kokybiškai, neatsainiai ir, kad dėl padarytų darbų nereiks kreiptis į seniūną, kad kažkur kažkas nebaigta daryti ar paliktas brokas ar dar kas nors“, - sako Ž. Galimovas.
Tai, ką turi atlikti miesto seniūnija, yra aprašyta savivaldybės interneto svetainėje. Seniūno ir seniūnijos funkcijos yra aprašytos seniūnijų nuostatose.
„Pirmojoje seniūnaičių sueigoje dalyvavo 12 iš 13 seniūnaičių, tai labai geras skaičius, lyginant su ankstesnių metų seniūnaičių aktyvumu. Naujai išrinkti seniūnaičiai uždavė labai įvairius klausimus, beveik visi buvo atsakyti. Į kai kuriuos klausimus negalime pateikti tikslaus atsakymo, nes Jonavos rajono savivaldybė ties seniūnija nesibaigia, administracija didelė, yra daug skyrių, kurie atsakingi už savo veiklos sritis. Taip pat jei seniūnaičiai užduoda klausimą apie Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausantį kelią ir dėl jo sprendimus priima minėta įstaiga, tai ir nėra seniūnijos kompetencija atsakyti į pateiktą klausimą. Kaip pavyzdys: jeigu reikia dviračių tako šalia regioninio kelio, tai mes negalim jo įrengti, galim tik kreiptis žodžiu ir raštu į direkciją ir prašyti, kad dviračių takas būtų įrengtas direkcijos valdomoje teritorijoje“, - sako miesto seniūnas Povilas Beišys.
Pasak seniūno, naujai išrinkti seniūnaičiai seniūno ir seniūnijos atliekamų funkcijų sąrašą gali pasitikrinti savivaldybės puslapyje, bet esant skubiam reikalui, seniūnas Povilas Beišys ragina seniūnaičius tiesiog jam paskambinti, o jis atsakys, ar tai yra seniūnijos „daržas“ ir ar seniūnija spręs iškilusias problemas ar ne. Jei tai bus ne seniūnijos kompetencija, seniūnaičiai bus informuoti į ką kreiptis.

















