Per artimiausius kelerius metus daugiabučiuose namuose gyventojams bus uždrausta naudoti nesaugius dujų balionus. Norintiems juos pakeisti siūloma parama, viena iš gyventojams skiriamos paramos rūšių - bus kompensuojamas naujų viryklių įsigijimas. Šia siūloma kompensavimo tvarka susidomėjo galimi sukčiai.

Rugsėjo 1 d., 85 metų Jonavos gyventoja sulaukė įtartino asmens skambučio. Skambinantysis pareiškė:  „Jūsų viryklė sena, reikia ją pakeisti, galime dėl to susitarti“. Moteris tvirtino, kad tokio skambučio sulaukė jau antrą kartą.

Tik pagal sąrašą

LR Energetikos ministerija oficialiai skelbia, kad norint gauti kompensaciją, tik įgalioti asmenys, bendrijos ar administratoriai pirma turi pateikti paraiškas, todėl peršasi išvada, kad moteris sulaukė sukčių skambučių. Portalas jonavoszinios.lt paprašė ministerijos komentaro - ar gali būti, kad tokie skambučiai tai aferistų pinklės senyvo amžiaus žmonėms?

„Pagal nustatytą tvarką šiuo metu dujų balionai daugiabučiuose namuose alternatyviais energijos šaltiniais (elektra arba dujomis) keičiami tuose namuose, kurie yra įtraukti į oficialų sąrašą. Kituose namuose viryklės nebus keičiamos“, - tvirtina LR Energetikos ministerijos vyriausioji specialistė komunikacijai Alina Žilinaitė bei  pateikia konkrečią informaciją apie Jonavą.

Jonavoje šiuo metu yra užregistruota 20 daugiabučių namų, kuriuose dujų balionai bus keičiami alternatyvios energijos šaltiniais, tai:

Kuigalių k.: Žeimių g. 3; Žeimių g. 5; Šermukšnių g. 2; Šermukšnių g. 4.

Upninkų k.:  Darbininkų g. 3; Darbininkų g. 5; Darbininkų g. 7;  Darbininkų g. 9; Darbininkų g. 11; Darbininkų g. 13;  Darbininkų g. 14; Darbininkų g. 16; Jaunystės g. 5; Jaunystės g. 9; Jaunystės g. 11.

Jonava: Chemikų g. 8; Kauno g. 100; Lietavos g. 5; Mokyklos g. 10; Geležinkelio g. 2

Informacija tik iš įgaliotų asmenų

Vyriausioji specialistė komunikacijai Alina Žilinaitė teigia, ministerija lig šiol nėra gavusi nei vieno pranešimo dėl galimai sukčiaujančių ir bandančių išvilioti iš žmonių pinigus dėl dujų balionų keitimo projekto asmenų, tačiau atkreipia dėmesį, kad vis tik žmonės turėtų išlikti budrūs ir su dujų balionų keitimu susijusius klausimus spręsti tik su oficialiais namo administratoriais ar bendrijomis.

„Iki 2020 m. rugsėjo 7 d. daugiabučių namų, kuriuose numatyta keisti dujų balionus alternatyviais energijos šaltiniais, savininkų įgaliotieji asmenys, bendrijos ar administratoriai turi organizuoti namų savininkų susirinkimus, siekiant priimti sprendimus dėl daugiabučio namo aprūpinimo energija būdo (elektros energija ar gamtinės dujos) pasirinkimo, pasirenkant tik vieną iš energijos rūšių – elektrą arba gamtines dujas, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai.

Numatyta, kad priėmus sprendimus dėl konkretaus daugiabučio namo aprūpinimo energija būdo – įgaliotieji asmenys, bendrijos ar administratoriai pateiks paraiškas skirstomųjų tinklų operatoriui dėl tinklų pajėgumų didinimo, o nustačius poreikį, organizuos ir įgyvendins skirstomojo elektros tinklo iki nuosavybės ribos rangos darbus.

Tad žmonės, kurie gyvena daugiabučiuose namuose ir maistui ruošti vis dar naudoja dujų balionus gali sulaukti oficialios informacijos iš savo būsto administratoriaus ar bendrijos“, - paaiškina Alina Žilinaitė bei ragina, kilus įtarimams, kad į juos kreipėsi sukčiai, kreiptis į teisėsaugą.

Valstybės subsidijavimas

Valstybės subsidijos renkantis elektros energiją: iki 200 eurų (be PVM )subsidiją laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti,  iki 200 eurų (be PVM ) subsidiją gyventojo bute esančiai instaliacijai sutvarkyti ir iki 200 eurų (be PVM) subsidiją elektrinei viryklei įsigyti. Analogiškas valstybės subsidijavimas būtų renkantis gamtines dujas: iki 200 eurų (be PVM ) subsidija būtų skiriama dujų skirstymo tinklui laiptinėje įrengti, iki 200 eurų (be PVM ) subsidija bute – dujų vamzdynui įrengti  ir iki 200 eurų (be PVM)  dujinei viryklei įsigyti.

 

A. Reipos nuotr. 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: