Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę (6-ąją šių metų savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 871,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Sausio 30 d.–vasario 5 d. šis rodiklis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę mažiausias sergamumo minėtomis ligomis rodiklis išliko Telšių apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje.

Tiek gripo, tiek ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų skaičius lyginant su ankstesne savaite padidėjo. Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 28 pacientai, iš kurių 26 buvo vaikai iki 17 m. amžiaus.

Jau penkias savaites iš eilės nė vienoje Lietuvos savivaldybėje nebuvo viršytas epideminis sergamumo lygis, t. y. 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų riba. Primename, kad iš viso šį sezoną Lietuvoje užregistruota 13 mirties nuo gripo atvejų.

Vasario 6–12 d. didžiausi sergamumo rodikliai buvo užfiksuoti: Visagino sav. – 1385,42 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Kėdainių r. – 1351,82 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Marijampolės sav. – 1263,54 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Primename, kad detalius Lietuvos sergamumo duomenis pagal atskiras savivaldybes, sergančiųjų amžių, viruso tipus, mirties atvejus ir kt. rasite čia.

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 5-ąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 55 ėminiai, iš kurių daugiausia buvo rasta A tipo gripo viruso (12-oje ėminių), B tipo gripo virusas aptiktas 5-iuose ėminiuose ir respiracinis sincitinis virusas – 4-uose ėminiuose.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 5-ąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 55 ėminiai, iš kurių daugiausia buvo rasta A tipo gripo viruso (12-oje ėminių), B tipo gripo virusas aptiktas 5-iuose ėminiuose ir respiracinis sincitinis virusas – 4-uose ėminiuose.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 5-ąją šių metų savaitę iš 65 434 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 9 200 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 63 proc., B tipo – 37 proc.).

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu

Informacija pasiekiama adresu https://flunewseurope.org/VirusCharacteristics

NVSC specialistai primena, kad gripo sezono metu svarbu nepamiršti kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, pasirūpinti patalpų švara, vėdinimu. Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo higienos – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle. Taip pat svarbu nepamiršti priemonių, stiprinančių imuninę sistemą: pilnavertiškai maitintis, aktyviai leisti laisvalaikį, laikytis darbo-poilsio režimo. Pajutus į peršalimą panašius simptomus, likti namuose, nevesti vaikų į ugdymo įstaigas, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nors gripo sezonas jau įsibėgėjęs, tačiau sergamumo skaičiai gripu didėja, todėl raginame rizikos grupėms priklausančius asmenis, kurie abejoja, ar skiepytis, nedelsti ir pasinaudoti galimybe nemokamai pasiskiepyti nuo gripo. Dėl skiepų reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

2022–2023 m. gripo sezoną rizikos grupių asmenų skiepijimui sunaudota 93,5 proc. gripo vakcinos dozių.

NVSC info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: