Šiandien nuo 8.00 iki 15.00 val. (Lietuvos laiku) laikomas Konstitucijos egzaminas. Šiemet egzaminas skirtas ne tik Konstitucijos dienai, bet ir Konstitucinio Teismo 30-mečiui paminėti. Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda kviečia visus dalyvauti unikalioje pilietiškumo, teisinio švietimo ir visuotinio žinių patikrinimo iniciatyvoje. 

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, Konstitucijos egzaminas suteikia galimybę prisiminti pagrindinio valstybės teisės akto nuostatas, kurios sudaro visų mūsų gyvenimo pamatą. Tai yra ne tik puiki proga pasitikrinti teisines žinias, bet ir kiekvieno šiame egzamine dalyvaujančio asmens patriotiškumo liudijimas.

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, Konstitucijos egzaminas turi tikrą galią sujungti Lietuvą ir lietuvius iš viso pasaulio. Tai – praktiškas būdas įtvirtinti pilietiškumo, demokratijos, bendruomeniškumo principus. Kadangi Konstitucijos išmanymas neturi ir amžiaus ribų, dalyvauti egzamine yra kviečiami visi – nuo moksleivių iki senjorų. Linkiu, kad ši teisinių žinių iniciatyva būtų pilietiškumo ir demokratijos olimpiada, padedanti pažinti savo Konstituciją ir suteikianti daugiau jėgų ją ginti. Kiekvieno iš mūsų prisidėjimas liudija, kad esame neabejingi ne tik savo šalies raidai, bet ir kiekvieno žmogaus laisvių ir teisių puoselėjimui.

Šiais metais bus nominuotas geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases), geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo, vyriausias dalyvis, geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis, geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo ir aktyviausia mokykla. 

Laimėtojai bus apdovanoti specialiais vertingais prizais: 50 eurų nominalo kolekcinėmis aukso monetomis, skirtomis Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, planšetiniais kompiuteriais, belaidėmis ausinėmis, momentiniais fotoaparatais ir išmaniaisiais laikrodžiais. Taip pat jiems bus skirtas specialus projekto globėjo LR Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas. Pasibaigus egzaminui laimėtojai bus paskelbti per 2 d. d.

Konstitucijos egzaminą galima laikyti internetu: www.konstitucijosegzaminas.lt. Dalyviai turi užsiregistruoti svetainėje, pasirinkti savo pogrupį ir užpildyti reikalingus laukelius. Egzaminas vyks vienu etapu. Žinių patikrinimą sudaro uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas, o užduotims atlikti skiriama iki 45 minučių.

Vertinimo komisiją sudaro Konstitucinio Teismo pirmininkas Gintaras Goda, Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Mizaras, Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas, Teisės grupės vadovas Andrius Kabišaitis, istorijos mokytoja Roberta Žižienė, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos dekanė Lyra Jakulevičienė ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Haroldas Šinkūnas. 

Teisingumo ministerijos info. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: