Šių metų Laisvės gynėjų diena itin reikšminga – minime apgintos laisvės 30-metį!

Trečiadienį, sausio 13 d., prie stelos Laisvės kovotojams atminti (Panerių g.) išdygs melsva žiedelių pieva iš šimtų neužmirštuolių – simbolio, rodančio jog MES NEUŽMIRŠOME! Ši pilietinė akcija jau tapo neatskiriama Sausio 13-osios renginių dalimi visoje Lietuvoje. Jos tikslas - parodyti, kad vertiname laisvės kovotojų auką bei esame laimingi ir dėkingi gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Esant galimybei, laikantis visų karantino saugumo reikalavimų, kviečiame pasivaikščiojimo metu aplankyti neužmirštuolių pievą ir palikti joje savąjį neužmirštuolės žiedelį. Tą padaryti galėsite sausio 13 d., bet kuriuo paros metu. Informaciją, kaip pasigaminti neužmirštuolę, rasite po šiuo tekstu.

Jonavos kultūros centras ir Jonavos krašto muziejus Sausio 13-ąją dieną taip pat paminės prisijungdamas prie akcijos „Atmintis gyva, kai liudija“ ir 8 val. languose uždegs žvakeles. Tamsiuoju paros metu nušvis objektai, susiję su kova už laisvę Jonavoje: Jonavos krašto muziejus, paminklinis akmuo Laisvės gynėjams ir kt.

Neužmirštuolę nesunkiai galite pasigaminti ir namuose. Tereikia atsispausdinti vieną iš apačioje pateiktų šablonų (jei spausdinsite nespalvotai, nuspalvinti galite patys), išsikirpti gėlytes ir, naudojant karštus klijus, pritvirtinti medinius kotelius (tam puikiai tinka maistiniai iešmeliai). Pasitikime Laisvės gynėjų dienos 30-metį kartu!

JKC inf. ir nuotr. 

Taip pat skaitykite: