Bendrovė „Jonavos paslaugos“ ėmėsi griežtesnių priemonių tramdant šiukšlintojus. Asmenys, ne vietoje ir neleistinu laiku palikę atliekas šalia konteinerių, jau sulaukė sąskaitų už daugiau nei 800 eurų.

Privalėsite kompensuoti žalą

Kaip žinia, artėja masinis sezoninių automobilių padangų keitimas. Ir beveik jau žinoma, kuo tai baigsis – pakelės, pamiškės ir konteineriai galimai bus apkrauti nebetinkamomis naudoti padangomis. Tačiau bendrovė „Jonavos paslaugos“ atkreipia dėmesį, kad su tokiais neatsakingais šiukšlintojais ir jų elgesiu nebesitaikstys.  Jei savo atliekas, kalbant ne tik apie padangas, bet ir apie stambiagabarites, paliksite prie pusiau požeminių konteinerių netinkamai ir neleistinu laiku (ne sekmadieniais), jums teks kompensuoti bendrovės patirtas išlaidas. Tokių sąskaitų šiukšlintojai jau sulaukė už daugiau nei 800 eurų.

Už netinkamai ir neleistinu laiku atsikratytas atliekas žmonės jau kompensavo daugiau nei 800 eurų mūsų patirtų papildomų išlaidų

„Norim, kad žmonės suprastų, jog yra „pigiau“ ir sąmoningiau atvežti turimas didelio gabarito atliekas į dvi aikšteles, kurios yra Jonavoje – Gaižiūnuose ir Darbininkų g., negu jas vežti ir statyti prie konteinerio. Bendrovė patiria tam tikras išlaidas, kaštus, jei gyventojų didelio gabarito atliekas surenka neplanuotu laiku, ne pagal grafiką, todėl už mūsų patirtus nuostolius šiukšlintojai susimoka. Mes nuo liepos pabaigos pradėjome intensyviau nagrinėti medžiagą, kurią filmuoja kameros. Pradėjome daug produktyviau bendradarbiauti su Jonavos viešosios tvarkos skyriumi.  Šiai dienai, už netinkamai ir neleistinu laiku atsikratytas atliekas žmonės jau kompensavo daugiau nei 800 eurų mūsų patirtų papildomų išlaidų“, - pasakoja bendrovės  Atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyriaus vedėja  Rasa Raicevičienė.

Didžiausia kompensavimo suma - 182 eurai

Nemokamai atliekas galite pristatyti net dvejuose stambiagabaričių atliekų aikštelėse. Jei vis dėl to neleistinu laiku stambias atliekas palikote šalia konteinerių, mažiausia suma, kurią jums teks kompensuoti - 25 eurai, didžiausia – 182 eurai. Pastarąją tokią sumą kompensavo gyventojas, šalia konteinerių palikęs didelį kiekį automobilio atliekų.

Už pastarąjį tokį nusižengimą asmuo mums yra kompensavęs 182 eurus

„Sekmadieniais gyventojams leidžiama šalia konteinerių palikti didelio gabarito atliekas, nes pirmadieniais jos surenkamos, tačiau tai negali būti automobilinės atliekos – nei padangos, nei plastikas, nei automobilio kėdės. Užfiksavus tokius pažeidėjus, lygiai taip pat paprašome kompensuoti patirtą žalą, o ji gali būti išties nemenka, nes automobilinių atliekų sutvarkymo kainos yra labai didelės. Akivaizdu, kad pas eilinį gyventoją neturėtų atsirasti automobilio sparno ar kėdės. Automobilio atliekos yra ūkinės veiklos padariniai, o vykdant veiklą, privalai susitvarkyti ir savo atliekas, o nepalikti jas prie bendro naudojimo konteinerių. Už pastarąjį tokį nusižengimą asmuo mums yra kompensavęs 182 eurus“, - teigia R. Raicevičienė.

Valytoja praminta Gestapininke, bet kieme - švaru 

Lietavos gatvės daugiabučius prižiūrinti valytoja prisipažįsta, kad ji jau praminta Gestapininke, tačiau užtat jos teritorijoje prisibijoma ne vietoje numesti šiukšlę ar apstatyti konteinerius nereikalingais daiktais.

Visus mokinu, auklėju, net ir pagrasinu, garsiai pasipykstam, tai turbūt kitur šiukšles nuveža, kur nėra Gestapininkės, kaip mane vadina. 

„Manau, kad mūsų gyventojų niekada neišmokysi šiukšlių atsikratyti pagal taisykles. Lietuviai taip įpratę. Kai mane mato, šiukšlių nekrauna, bet negaliu stovėti ir naktį. Ryte kai ateini, randi visokio turto – baldus nusipirko, popierius susuko, atnešė ir numetė, galvoja, kad kažkas išvež. O man reikia supjaustyti, sumesti, nors tas man nepriklauso, bet noriu, kad būtų vaizdelis geras, tai ir sutvarkau. Va ir garažų visi vyrai tepaluotas šiukšles sustato. Svarbu jų namai švarūs, o kad čia vaizdas nekoks, jiems visai nerūpi. Yra tvarkingų žmonių, kurie ateina, išrūšiuoja, viskas gražu. Bet šiaip visą dieną einu ir suku ratais, tai prie manęs bijo šiukšlinti. Net ir ne darbo metu, nes netoli čia ir gyvenu, visus mokinu, auklėju, net ir pagrasinu, garsiai pasipykstam, tai turbūt kitur šiukšles nuveža, kur nėra Gestapininkės, kaip mane vadina. Bet pas mane užtat švaru“, - pasakoja Gestapininke praminta valytoja Janina Dobrodušinienė ir atkreipia visų gyventojų dėmesį, kad norint gražiai gyventi, daug pastangų nereikia, reikia tik tvarkingai atsikratyti atliekomis. 

Pasinaudokite paslauga

Jei neturite galimybės išvežti stambiagabaričių atliekų į tam skirtas aikšteles, o ir savo kiemo nenorite teršti, bendrovė „Jonavos paslaugos“ jau kuris laikas teikia paslaugą, kuomet tiesiog atvyksta į namus ir padeda jums atsikratyti nereikalingais daiktais juos išnešant iš buto ir išvežant į aikštelę.

UAB „Jonavos paslaugos“ teikia paslaugą mieste: stambiagabaričių atliekų (baldų, buitinės technikos) ir statybinių atliekų (išrūšiuotų ir nerūšiuotų) išvežimas iš namų už papildomą mokestį Jonavos mieste. 

Mokestis bus skaičiuojamas už laiko sąnaudas, kas 15 minučių. Pavyzdžiui, jei žmogus turi tik vieną sofą, jos išvežimas tikrai neužtruks ilgiau nei 15 minučių ir kainuos tik 6 eurus. Jei žmogus turės išrūšiuotas statybines atliekas iki 300 kg – mokestis bus skaičiuojamas tik už laiko sąnaudas.

Informacija teikiama ir registracija vykdoma telefonais: (8 650) 673 34, (8 349) 537 30, pirmadieniais-trečiadieniais nuo 7.00 val. iki 16.00 val., ketvirtadieniais nuo 7.00 val. iki 12.00 val. Paslauga bus atliekama kiekvieną penktadienį nuo 7.00 val. iki 14.00 val.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: