Narkotinės ir psichotropinės medžiagos ir jų kiekiai turėtų būtų reguliuojami įstatymu, o ne ministro įsakymu. Tai numatančią Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pataisą registravęs Vitalijus Gailius sako, kad narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės mechanizmas turi būti aiškus, nuoseklus, teisiškai pagrįstas ir nepalikti vietos subjektyviam interpretavimui, kai narkotikais paverčiami miško grybai.

„Siūlau sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus subendrinti su narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedidelio, didelio ir labai didelio kiekio nustatymo rekomendacijomis, kurios taip pat patvirtintos sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Taip sukurtume vieningą reglamentavimą, aiškiai apibrėžiantį baudžiamosios atsakomybės ribas ir sumažinantį galimybę manipuliuoti teisine sistema keičiant kiekių nustatymo kriterijus“, – sako V. Gailius.

Įtvirtinus psichoaktyvių medžiagų reglamentavimą įstatymo lygmeniu, Seimas turėtų daugiau įtakos keičiant narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus. Tokiu būdu parlamentinė kontrolė leistų įtraukti daugiau ekspertų nuomonių ir užtikrintų, kad pokyčiai būtų daromi tik atlikus išsamų poveikio vertinimą.

„Jeigu Seimas priimtų pataisas, narkotinių ir psichotropinių medžiagų reglamentavimas taptų aiškesnis, nuoseklesnis ir sistemiškesnis, o teismams būtų lengviau taikyti teisines normas, sumažėtų galimybė interpretacijoms ir galimiems teisiniams ginčams“, – sako Seimo narys.

Neseniai Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė įtraukti į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą muscimolį ir iboteninę rūgštį – tai yra pagrindinės paprastųjų musmirių psichoaktyvios medžiagos.

lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: