Palaidi, be pavadėlių mieste sutinkami šunys - tai, anot portalo jonavoszinios.lt skaitytojos Renatos (vardas skaitytojos prašymu pakeistas), problema, kuri vis dar matoma mūsų mieste. Moteris pasakoja, kad su neatsakingais šeimininkais susitinka nuolat ir prašo priminti galiojančias taisykles. Pranešimų apie palaidus šunis Jonavoje bei rajone gauna ir policijos pareigūnai. Jie ragina neignoruoti to ir sutikus palaidą augintinį, nedelsiant kreiptis į juos.

Nuo pasiteisinimų iki pasiuntimo

,,Dažnai einu pasivaikščioti aplink tvenkinius ar palei Nerį. Ne kartą sutikau palaidus šunis, kurie laksto atsitraukę nuo šeimininkų, tad jie nei renka ekskrementus, nei gali užtikrinti, kad jų augintiniai neatbėgs iki žmogaus ar neišbėgs į kelią.

Pabandžius tokius žmones sudrausminti, išgirsti eilę pasiteisinimų arba pasiuntimą. Bet, kiek žinau, šunys privalo būti su pavadėliais... Ar kas pasikeitė? Prašau priminti taisykles", - kalbėjo moteris.

Apie galiojančias taisykles

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius primena, kad gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės tiksliai nusako kaip turi būti vedžiojami augintiniai: „Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės. Šunų laikytojai, vaikščiodami su savo gyvūnais augintiniais viešojoje vietoje, įskaitant gatves, neturi leisti jiems šlapintis ant pastatų, laikinų statinių, skulptūrų, aplinkos meno kūrinių, tuštintis ir šlapintis gėlynuose. Jei šunų laikytojai, vedžiodami savo augintinius uždaroje gyvūnų vedžiojimo aikštelėje, gali užtikrinti, kad jų šunys nekels grėsmės kitiems gyvūnams ir žmonėms bei neišeis iš aikštelės, šunys gali būti be pavadėlio ir (ar) antsnukio“.

Pasiteiravus ar viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai gauna skundų dėl palaidų šunų atsakyta, kad prieš keletą metų jų buvo itin daug, pastaruoju metu jų žymiai sumažėjo.

,,Šunelių laikytojai tapo atsakingesni, nors vis dar pasitaiko atvejų kai žmonėms reikia priminti taisykles", - pastebi viešosios tvarkos pareigūnai.

Yra ir nukentėjusių 

Susisiekus su policijos pareigūnais pateikta informacija, kad nuo šių metų pradžios iki spalio 23 d. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 9 pranešimus dėl Jonavos rajone lakstančių palaidų šunų ir nuo jų nukentėjusių asmenų.

,,Iš gautų pranešimų, 8 pranešimai gauti kaimiškose vietovėse (Gudžionių k., Upninkų k., Išorų k. ir kitų). Likęs – Jonavoje, Žeimių g., kuomet palaidas šuo sudraskė žaidžiančių vaikų krepšinio kamuolį.

Šių metų gegužės 20 d. Upninkų k., palaidas šuo užpuolė nepilnametį, liepos 8 d. Vanagiškių k., palaidas šuo įkando moteriai. Abiem atvejais medikų pagalbos neprireikė. Dar du pranešimai gauti, kuomet palaidas šuo užpuolė kitą šunį.

Taip pat buvo gauta pranešimų apie lakstančius palaidus šunis svetimuose kiemuose ir gatvėmis, kurie kėlė pavojų eismo saugumui", - teigė policijos komisariato komunikacijos poskyris.

Policijos pareigūnai primena, pastebėjus viešose vietose laisvai bėgiojančius, palaidus šunis būtina nedelsiant kreiptis į policiją.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: