Maisto prekių kainoms neglostant piniginių, dalis gyventojų nuolat medžioja akcijas. Akcijų ieško ir skaitytoja Marijona, pasakojanti, kad pastebi, jog parduotuvės skelbia apie nukainotas prekes, tačiau šių prekystaliuose neretai net su žiburiu nerasi. Moteris klausia, ar tai - ne vartotojų teisių pažeidimas?

,,Prieš einant apsipirkti visada pasižiūriu, kur yra akcijos produktams, kurių man reikia. Ne kartą buvo taip, kad programėlėje skelbia, jog mažesnė kaina taikoma tam tikros rūšies mėsai, o atvykus prekių tiesiog nėra. Pardavėjos sako, kad jos parduotos.

Kadangi į parduotuves einu anksti ryte, man panašu, kad tų nukainotų prekių jose net nebūna, gal tik kituose miestuose... Suprask, paskelbia apie akciją, tu prekės nerandi, bet parduotuvėje nusiperki kitus produktus, nes dauguma kitur jau tingi eiti. Ar tai ne vartotojų teisių pažeidimas? Taip apgaunant pirkėjus galima nemažai prisivilioti jų sau", - kalbėjo moteris.

Užklausa perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Ši pateikė savo vertinimą.

,,Pardavėjas privalo teikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes. Jeigu yra skelbiamos akcijos, jos turi būti realios. Taip pat vartotojai turi teisę įsigyti prekes, kurias pardavėjas siūlo. Visgi, tokių situacijų,  kai akcijoje skelbiamos prekės greit išperkamos, pasitaikyti gali, tačiau pardavėjas turėtų imtis priemonių, kad prekių kiekis būtų tinkamas arba jeigu prekės buvo išparduotos per pirmą dieną, tikslinti tokią informaciją ir pan. 

Visgi, vien tai, kad vartotojas nuvykęs į parduotuvę nerado leidiniuose skelbiamų prekių, nereiškia, kad jau yra vartotojų teisių pažeidimas, kadangi kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti atskirai, įvertinti vartotojo ir pardavėjo pateiktus įrodymus, paaiškinimus ir pan. Jei vartotojas turi įrodymų, kad situacijos kartojasi, kad buvo pateikta klaidinanti informacija, jis gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir pateikti visus turimus įrodymus", - teigė tarnyba.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: