Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja Rima, kuri išsakė savo nerimą dėl kaimynų elgesio - jie palieka  savo šunį balkone. Moteris tikina, kad gyvūnas ne tik loja, bet ir yra pavojuje pats - šuo balkone tūno net ir karščiausiomis dienomis.

Baiminasi ir dėl gyvūno sveikatos

,,Nežinau, kodėl jie taip daro... Gal šuo niokoja namus? Bet paliktas balkone jis ištisai loja ir taip drumsčia kitų žmonių ramybę. Visgi, man tai nėra blogiausias dalykas šioje situacijoje... Kai pamačiau šunį balkone per didžiausius karščius, negalėjau patikėti savo akimis. Juk gyvūnas gali nugaišti! Kam galėčiau pranešti apie tai? Manau, šeimininkai elgiasi labai neatsakingai ir netgi, leisiu sau pasakyti, kvailai. Susimąstys, kai viskas baigsis nelaime...", - teigė moteris.

Privalo užtikrinti tinkamas sąlygas

Kaip nurodo Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės, gyvūnams laikyti turi būti sudaromos tinkamos, jų sveikatos ir gerovės reikalavimus atitinkančios laikymo sąlygos (patalpos, aplinka, priežiūra, pašaras (lesalas) ir vanduo).

Ko gero, dauguma sutiktų, kad gyvūno laikymas balkone visą dieną neatrodo suderinamas su jo gerove.

Kilus įtarimas, kad gyvūnas patiria kančias, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 arba Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui (kontaktus rasite čia). Tais pačiais kontaktais galima kreiptis ir tuomet, kai gyvūnas triukšmauja. Už tai šeimininkui gresia ir piniginė bauda, kuri, jei nusižengimas fiksuojamas nebe pirmą kartą, gali perkopti ir 200 eurų ribą.

Karštis gali būti pražūtingas 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba savo ruožtu primena, kad karštis - itin pavojingas gyvūnams. Karščių metu padidėja iš organizmo išskiriamų skysčių kiekis, pakinta gyvūnų kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos ir kitų organų bei audinių fiziologinės funkcijos, todėl per karščius laikomiems gyvūnams reikia skirti kur kas daugiau dėmesio.

Įsivyravus karštiems orams, augintinius reikėtų stengtis laikyti namuose, leisti jiems gulėti kuo vėsesnėje vietoje. Žinotina, kad sunkiau karštį pakelia vyresni, sergantys bei trumpasnukiai gyvūnai.

Karštuoju metu laiku gyvūnai skysčių suvartoja daugiau, todėl svarbu, kad vanduo būtų ne tik šviežias, bet ir švarus, vėsus, todėl turėtų būti laikomas pavėsyje.

Lauke esant didelei temperatūrai jokiu būdu negalima gyvūnų augintinių palikti vienų uždarose ir mažose patalpose. Tai labai pavojinga jų gyvybei.

Asociatyvi archyvo nuotrauka.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: