Nauja žiedinė sankryža P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse bus įrengta ir atidaryta eismui šių metų gegužės mėnesį, yra skelbusi Jonavos rajono savivaldybė. Kol sankryža uždaryta, A. Kulviečio gatvėje buvo pakeistas eismo organizavimas – iš vienpusio jis tapo dvipusis.  

Viešoj erdvėj buvo pasirodžiusių jonaviečių pamąstymų, jog atidarius rekonstruojamą sankryžą, jie norėtų, kad eismas A. Kulviečio gatvėje nebūtų sugrąžintas į vienpusį, o liktų dvipusis. Visuomenę dominusiu klausimu portalas jonavoszinios.lt surengė apklausą ir šiandien skelbiame jos rezultatus.

Apklausoje „Atidarius Rimkų žiedinę sankryžą ar vertėtų A. Kulviečio gatvėje palikti dvipusį eismą, ar atstatyti iki šiol buvusį vienpusį eismą?“ pasisakė 1250 respondentų.

Atsakymą „Ta atkarpa nevažiuoju/nesinaudoju, todėl man neaktualu“ pasirinko 161 respondentas arba tik 13% visų balsavusiųjų.

Atsakymą „A. Kulviečio gatvėje reikėtų atstatyti vienpusį eismą“ pasirinko 437 skaitytojai arba 35% visų balsavusiųjų.

Daugiausiai balsavo už atsakymą „A. Kulviečio gatvėje vertėtų palikti dvipusį eismą“ - 652 balsai, 52%. 

Kad A. Kulviečio gatvėje liktų dvipusis eismas, tokį norą turėtų išreikšti būtent tos gatvės gyventojai

„Gyventojai bet kuriuo klausimu gali išreikšti savo norą ar poziciją, į kuriuos stengiamasi atsižvelgti, tik šiuo atveju reikia suprasti, kad visos Jonavos gyventojų noras gali būti skirtingas. Jei A. Kulviečio gatvės gyventojai norėtų palikti dvipusį eismą, tai šį pageidavimą turėtų išreikšti būtent jie. Gali atsirasti šių gyventojų iniciatyva, turėtų vykti diskusija su seniūnaičiu, būtų padaroma A. Kulviečio g. gyventojų apklausa, renkami parašai ir tada reiktų kreiptis į savivaldybę su prašymu, kad toje atkarpoje būtų paliktas dvipusis eismas.

Sprendimas, kad šiuo metu minimoje atkarpoje yra dvipusis eismas priimtas laikinai, kol vyksta Žemaitės ir Vaičiūno g. žeidinės sankryžos rekonstrukcija. Bet jei dauguma A. Kulviečio gatvės gyventojų išreikštų norą nebegrįžti prie vienpusio eismo ir norėtų palikti dvipusį, kodėl gi ne“, - teigia Jonavos r. savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: