Pastarosiomis dienomis į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi ne vienas skaitytojas, informavęs, kad jam ar jo artimiesiems naršant internete, buvo pastebėti įtartini pranešimai apie neva tai ,,Lidl" organizuojamus žaidimus. Esą prašoma paspausti ant nuorodos, suvesti savo duomenis ar atsiimti jau laimėtus prizus.  

Kilo įtarimas

,,Sveiki. Gal galite pranešti jonaviečiams apie internete sklandančią melagieną, kuri gali sukelti nemalonumų neatidiems ir patikliems žmonėms. Mano mama man paskambino ir pasakė, kad laimėjo kažką ,,Lidl". Paklausiau, ar ji dalyvavo kokiame nors žaidime. Ji atsakė, jog ne. Man iškart kilo įtarimas. Nuvykus pas mamą į namus ir apžiūrėjus jos telefoną pamačiau, kad tas pranešimas neatrodo tikroviškas. Nežinau, kokia jo paskirtis, bet, manau, žmonių perspėjimas apie jų klaidinimą būtų naudingas", - pasakojo į redakciją paskambinusi Milda.

Ragina išlikti budriais

Susisiekus su ,,Lidl Lietuva" atstovais patikinta, kad skaitytojos mamą pasiekęs pranešimas -  melagingas.

,,Norime pabrėžti, kad šiuo metu joks panašus konkursas nėra organizuojamas ir ši informacija yra neteisinga. Savo socialiniuose tinkluose jau esame paskelbę, jog ši informacija nėra oficiali ir yra melaginga. Visuomet siūlome gaunamą informaciją tikrinti oficialiuose „Lidl Lietuva“ informacijos kanaluose ir išlikti budriais“, - akcentavo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Gali užkrėsti jūsų kompiuterį

Kadangi keli skaitytojai, pranešę apie pastebėtus klaidinančius pranešimus, prisegė ir jų nuotraukas, pastarąsias portalo jonavoszinios.lt prašymų įvertinę specialistai, dirbantys su kompiuterinėmis programomis, neabejoja, kad tai - virusas.

Kaip apsisaugoti nuo jų? Naudoti patikimas antivirusines programas, nesisiųsti į savo įrenginius failų iš nepatikimų šaltinių ir stengtis išvengti abejotinų puslapių, nespausti ant neaiškių nuorodų.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: