Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Artūras, kuris teiravosi, ar garsus muzikos klausymas automobiliuose nėra pažeidimas. Anot vyro, mieste yra ne viena transporto priemonė, turinti galingą garso aparatūrą, kuri, vyro žodžiais tariant, neretai drumsčia kitų gyventojų ramybę. Nors garsios muzikos mėgėjams, ko gero, gali atrodyti, kad bėdos tame nėra, policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, jog nevalia drumsti viešosios rimties.

Triukšmas sklinda pro langus

,,Negana to, kad yra keli ,,asai" , kuriems pravažiavus pro namus dreba sienos, tai jaunimėlis dar ,,pamuzikuoti" susirenka ir savo pamėgtuose taškuose. Gyvenu priešais Jonavos sporto areną. Jos aikštelė vakarais tampa lyg diskoteka. Atidarius langus miegoti neįmanoma... Ar tai nėra viešosios tvarkos pažeidimas? Man nesuprantama ir tai, kaip tie ,,bumčikų" mėgėjai vairuoja, kai nieko negirdi per triukšmą...", - klausė skaitytojas.

Numatytos baudos

Kaip jau esame rašę anksčiau, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 str. 1 d. viešosios rimties trikdymu laikomi tokie veiksmai: švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniai aparatais.

Taip pat kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą. Už garsų muzikos klausimą judančiuose ar stovinčiuose automobiliuose, jei tai pažeidžia viešąją rimtį, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 str. 1 d. numatyta bauda nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Daro įtaką vairavimui

Tiek draudikai, tiek vairavimo specialistai nuolat akcentuoja ir tai, kad garsi muzika daro įtaką vairavimui: ji trukdo susikaupti, blaško dėmesį. Negano to, dėl per daug garsios ar ritmiškos muzikos vairuotojas gali negirdėti specialiojo transporto sirenų ir kitų automobilių signalų.

Lietuvos Kelių priežiūros valdybos atliktas tyrimas parodė, kad garsi muzika vairuotojo dėmesingumą sumažina apie 20 proc.

Kauno apskrities policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją ir ragina visuomet apie pastebėjus bet kokius galimai daromus teisės pažeidimus informuoti policijos pareigūnus skubios pagalbos telefonu 112 arba naudojantis elektroniniu policijos paslaugų portalu www.epolicija.lt.

Taip pat skaitykite: