Gyvūnų laikymo taisyklės ir jų nesilaikantys asmenys nuolat išprovokuoja diskusijas tarp jonaviečių - pastarieji pastebi, kad ne visi žmonės surenka savo gyvūnų ekskrementus, dalis jų šunis vedžioja palaidus ir pan. Šįkart į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Aurimas, kuris teiravosi dėl mokyklų stadionuose paleidžiamų keturkojų.

,,Gyvenu Chemikų gatvėje. Su vaikais mėgstame užsukti į netoliese esantį mokyklų stadioną paspardyti kamuolį. Ne vieną kartą pastebėjau, kad žmonės ten paleidžia lankstyti savo šunis. Suprask, kad jie niekur nepabėgs ir paprasčiau išsikraus, nei vedžiojant su pavadžiu.

Neseniai vieną tokių apšaukiau - šuo akivaizdžiai šlapinosi. Juk čia pat bėgioja vaikai, čia jie sportuoja... Gavau atsaką, kad šlapimo nesurinksi. Taip, nesurinksi, bet gal galima savo augintinį vedžioti ne stadione?Gal metas primint šeimininkams gyvūnų laikymo taisykles?", - savo nuomonę išdėstė vyras.

Apie tai, kad paleisti augintinius lankstyti stadionuose - draudžiama, rašėme ne kartą. Tuomet Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai priminė galiojančias taisykles.

,,Šunų negalima vedžioti ten, kur įrengti draudžiamieji ženklai. Taip pat keturkojų negalima vestis į vaikų žaidimo aikšteles,  sporto aikštynus, stadionus, paplūdimius“, – paaiškino pareigūnai.

Už taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas ar bauda, galinti gerokai perkopti 100 eurų sumą. Pastarosios dydis priklauso ir nuo to, ar žmogus nusižengia pirmą kartą.

Primename, kad jei norite pranešti apie pažeidėjus, informaciją siųskite  Jonavos r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui el.paštu: vts@jonava.lt.  

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: