Šįryt miestą užklojęs sniegas vairuotojus vertė vairuoti atsargiau - kelius padengė slidi kelio danga, rytas nepasižymėjo ir geru matomumu. Dėl to į redakciją kreipėsi ir skaitytojas Vladas, išsakęs nerimą dėl pėsčiųjų saugumo - anot jo, dalis jų visiškai neįvertina, kad atėjus žiemai, automobiliai stoja kur kas sunkiau. 

,,Važiuodamas į darbą pastebėjau, kad pėstieji į kelius lekia kaip tada, kai asfaltas buvo sausas. Manau, pats laikas priminti jiems, kad žiemą į pėsčiųjų perėją galima žengti tik dar geriau įvertinus atstumus iki automobilių - šie tikrai lengvai nestoja.

Savomis akimis mačiau, kaip mokiniai į kelią tiesiog išbėgo, o automobiliai link jų čiuožė. Kaip vairuotojas noriu kreiptis į pėsčiuosius ir paprašyti jų saugoti ne tik save, bet ir visus eismo dalyvius. Būkite atidūs", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyras. 

Pagal kelių eismo taisykles, į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti (judėti) tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti pėsčiųjų perėjos ribų. Kai matomumo zonoje pėsčiųjų perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti (judėti) stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti (judėti) saugu. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami (judėdami) į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį kitiems eismo dalyviams matomą žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.

Tuo tarpu vairuotojai taip pat privalo įvertinti eismo sąlygas - artėjant prie perėjos būtina įvertinti kelio dangos būklę, manant, kad automobilis gali slysti, stabdyti reikėtų iš tolesnio atstumo.

Specialistai nuolat primena, kad saugumą kelyje lemia ir abipusis visų eismo dalyvių atsakingumas vieniems prieš kitus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: