Lyčių nelygybė - įvairių institucijų nuolat analizuojamas klausimas. Didelį dėmesį tam, kaip ir pridera, skiria Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Pastaroji karts nuo karto pateikia pranešimus, susijusius su šia tema. Ne vienas jų patalpintas ir portale jonavoszinios.lt. Portale buvo skelbta ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos žinia apie tai, jog lyčių nelygybė matoma net tada, kai kalbama apie darbo užmokestį. Ši sulaukė skaitytojo reakcijos.

Mano, kad mato neteisybę

,,Mačiau jūsų straipsnį, kuriame rašėte apie moterų diskriminaciją ir lyčių nelygybę, tačiau man tas straipsnis sukėlė daugiau klausimų.

Kaip jūs galite rašyti tokius straipsnius, kaip moterys yra diskriminuojamos ir mokamas mažesnis atlyginimas, nors tai gali ir priklausyti nuo jų darbo našumo, o ignoruoti pačią didžiausia lyčių nelygybę, kuri gali būti Lietuvoje - prievartinę šauktinių tarnybą, kur vyrai prievarta yra šaukiami tarnauti, o moterims suteikiama privilegija netarnauti.

Įsivaizduokite, jeigu viskas butų apkeista ir moterys būtų šaukiamos prievarta, vyrams suteikiant privilegiją netarnauti. Kaip visi tada rėktų, jog čia - lyčių nelygybė, o dabar tyli...

Gal jeigu moterys nepajėgios atlikti tarnybos, gal jos tada ir turėtų gauti mažesnį atlyginimą?", - savo nuomonę išdėstė elektroninį laišką į redakcijos pašto dėžutę atsiuntęs skaitytojas.

Atlieka studiją

Reaguojant į jo nuomonę, kreiptasi į Krašto apsaugos ministeriją (KAM).

,,Šiuo metu  yra atliekama Visuotinio šaukimo galimybių studija, kurioje  analizuojami įvairūs karinės tarnybos  variantai.

Atliktos studijos rezultatus paskelbsime viešai ir apie tai Jus būtinai informuosime", - nurodė KAM visuomenės informavimo skyrius.

Savo vertinimo nepateikė

Pakomentuoti situaciją paprašėme ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos - pasiteiravome, kaip ši komentuotų aptartą situaciją ir  ar faktas, kad šaukiami tik vaikinai, nėra lyčių nelygybės pavyzdys?

,,Dėkojame, kad kreipiatės. Šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinė karo tarnybą reglamentuoja Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas, Vyriausybės nutarimai ir ministro įsakymai. Įstatymų vertinimą ir suderinamumą tarpusavyje gali atlikti tik Konstitucinis Teismas. 

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba to daryti negali", - taip atsakė tarnyba.

Ko gero, dauguma sutiktų, kad tokie atsakymai neleidžia daryti išvadų, ar institucijos turi savo nuomonę aptartu klausimu. Belieka laukti KAM pažadėtos Visuotinio šaukimo galimybių studijos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: