Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl Georgijaus juostų bei „Z“ ir „V“ simbolių, portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojo Virgio klausimo, dėl jo užfiksuoto kadro - ant Lietuvos karinės transporto priemonės užfiksuotos raidės ,,V".

Vyras teiraujasi, ar ši žymi kažką svarbaus pagal seniai numatytą tvarką, ar tai - tik netikęs pokštas? Taip pat iškeltas klausimas, jog jai ,,V" žymi konkrečią techniką, ar neplanuojama keisti šio žymėjimo.

Klausimas perduotas Lietuvos kariuomenės atstovams. Šie paaiškino tokio žymėjimo prasmę. 

,,Šiais ženklais yra žymimos karinės transporto priemonės. Jie yra tam, kad padėtų atpažinti savo ir greta veikiančių padalinių (kuopos ar būrio) transporto priemones kovos lauke. Ženklinimas susideda iš skaitmens, nurodančio kuopos numerį, ir laužtinės tiesės, nurodančios būrį. (Pridedame pav.). Toks ženklinimas yra NATO standartas, todėl jo keisti kol kas neplanuojama", - paaiškino Lietuvos kariuomenė.

Simbolis – raidė „Z“ – atsirado pastaruoju metu, Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą. Rusijos gynybos ministerija kovo pradžioje teigė, kad ant karinės technikos rašomas simbolis „Z“ reiškia „Za pobedu“ („Už pergalę“), o simbolis „V“ – „Sila v pravde“ („Jėga yra tiesoje“) ir „Zadača budet vypolnena“ („Užduotis bus įvykdyta“).


Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: