Sausio 17-ąją portalas jonavoszinios.lt išplatino pranešimą, kuriame rašoma apie UAB ,,Lonas“ Ukrainai skirtą paramą. Netrukus po juo pasipylė gausybė komentarų. Nemaža dalis jų – įžeidžiančio, panikos kupino turinio.

Reaguojant į tai, redakcija nori priminti, kad palieka sau teisę ne tik trinti komentarus, bet ir blokuoti neapykantą kurstančius pasisakymus skleidžiančius asmenis.

Norime pabrėžti palaikantys Ukrainą – visa informacija, susijusiu su pagalba šiai šaliai, išlieka prioritetine. Taip pat siekiame visada skleisti žinią apie pagalbą tiems asmenims, kuriems jos išties reikia.

Socialiniuose tinkluose skleidžiama neapykanta nepraslydo ir pro portalo jonavoszinios.lt skaitytojų akis –  sulaukta laiško, kuriame išdėstyta nuomonė apie šiuo metu socialiniuose tinkluose matomų ,,trolių“ suaktyvėjimą. Dalinamės skaitytojo Vlado nuomone.

,,Sveiki. Paskaičius komentarus po tekstu apie ,,Loną“ likau pakraupęs – nesitikėjau, kad geras pavyzdys gali pritraukti tiek daug ,,trolių“. Viskuo nepatenkintiesiems užkliuvo ir Jonavos paslaugų pranešimas – burbuliuoja dėl  to, kad Jonavoje pradėjo veikti individuali orų ir gatvių dangos būklės stebėjimo sistema. Paradoksas – neseniai tie patys komentatoriai verkė dėl slidžių kelių. Ar nesuprantama, kad sistema padės efektyviau planuoti gatvių valymo bei barstymo darbus?

Tiesą sakant, visada mėgau paskaitinėti ,,Facebook“ įrašus ir pastebiu, kad dabar ,,sofkės“ komentatorių daugiau nei bet kada.

Tiems, kas domisi miesto aktualijomis turbūt nereikia priminti, kad artėja rinkimai. Spėju, kad toks ,,trolių“ suaktyvėjimas turi ryšį su jais – jiems svarbu dergti viską, piešti vaizdą, kad dabar viskas yra blogai.

Gyvename gražiame mieste, bet ir čia suranda trūkumų – tai esą kažkur užkampyje koks  takelis nebaigtas, nors juo niekas ir nevaikšto, tai pasivadina Jonavą brangiausiu miestu, nes, kaip sako komentatoriai, pas mus ,,viskas brangiausia“.

Neseniai diskutuota ir apie šildymo, ir apie kuro kainas. Suprask, kad degalinėms kainą diktuoja valdžia... Net juokinga. Dėl šilumos, pats pasiskambinau į Jonavos šilumos tinklus, kur man buvo paaiškinta, kaip skaičiuojamos kainos, kodėl gautos būtent tokios, kokios yra. Man neliko neatsakytų klausimų, o tuo pačiu ir noro kažkur paverkti, kad ,,blogai gyvenam“.

Nesiplėsiu, bet rinkimai įsibėgėja ir neabejoju, jog tokių baksnojimų į neva tai blogai atliekamus darbus tik daugės, nors dalis sprendimų priklauso net ne nuo vietinės valdžios, o nuo Seimo, Vyriausybės. Ar ,,troliai“ galvoja, kad Jonava – atskira valstybė?

Pikčiausia, kad po tuo slepiasi ne noras prisidėti prie Jonavos gerovės, o siekis sumenkinti kitus.

Grįžtant prie ,,Lono“ straipsnio, reikia būti aklam bei kurčiam, kad nesuprasti, jog šiuo metu visas pasaulis kenčia dėl išaugusių kainų, prie ko, be abejonių, prisidėjo ir tas pats karas Ukrainoje. Ką komentatoriai daro dėl to? Pliekia karo niokojamą šalį, ne agresorę, o auką.

Matyt, ne veltui tyrimai rodo, kad 40 procentų lietuvių tiki sąmokslo teorijomis. O gaila...

Nežinau, ar išplatinsite šį mano laišką, bet noriu viešai, neslėpdamas savo vardo, kreiptis į purvo skleidėjus: pasilikite savo neišmanymą, nesugebėjimą tinkamai sugeneruoti informacijos sau“, - savo nuomonę išdėstė skaitytojas Vladas Rimgaila.

Asociatyvi pixabay. com nuotr.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: