Kaukių dėvėjimas uždarose viešose vietose - iki šiol naudojama COVID - 19 valdymo priemonė. Ne paslaptis, kad kol vieni nemato jokios problemos dėvėti jas, kiti atvirai pripažįsta abejojantys jų nauda. Yra ir tokių, kurie kaukes dėvi taip, kaip jiems patogu: nedengia pilnai burnos ar nosies, nes tai esą trukdo laivais kvėpuoti. Būtent pastarieji ir paskatino skaitytoją Vytautą pasiteirauti, kas atsakingas už teisingą kaukių dėvėjimą - patys žmonės, ar verslininkai.

,,Ateinu į parduotuvę ir matau, kad kas trečias joje vaikštantis pirkėjas yra neteisingai užsidėjęs kaukę. Toks vaizdelis visose prekybos vietose. Nosys iškištos, o kai kurie išvis nešioja kaukes užsidėję ant kaklo...

Nors viruso nebijau, toks elgesys  atrodo akiplėšiškas. Tu nerodai pagarbos kitiems žmonėms ir įstatymams. 

Man kyla klausimas, kur parduotuvių darbuotojų akys? Ir kas už tai sulauktų atsakomybės - pats pirkėjas ar prekybos vieta? Kokios baudos numatytos už tokius pažeidimus? Reikalavimas dėvėti kaukes virto teatru ir visiems nė motais", - klausė skaitytojas.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Sveikatos apsaugos ministerija(SAM), jei asmuo nedėvi medicininės veido kaukės arba respiratoriaus ten, kur dėvėjimas yra privalomas, atsakomybė taikoma jam(-i) pačiam(-i). Nepaisant reikalavimų, gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

,,Jei įmonė ar įstaiga teikia paslaugas asmenims, nedėvintiems apsauginių veido kaukių, atsakomybė taikoma ir paslaugų teikėjui, ir klientui. Nepaisant reikalavimų, paslaugos teikėjui gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų, klientui - nuo 500 iki 1500 eurų", - primena SAM. 

Akivaizdžiai neteisingai dėvima kaukė gali būti traktuojama kaip tyčinis vengimas paisyti aptartų reikalavimų. 

Kaukė turi dengti burną, nosį ir smakrą. Negalima nešioti kaukės, kuri nepriglunda prie veido ar nedengia nosies. 

Negalima nusiimti kaukės, kai kalbama su kitais asmenimis. Išimtys taikomos, kai asmuo geria arba valgo. 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: