Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylas dėl į rinką teiktų pavojingų produktų – vaikiško laisvalaikio kostiumo, šalmo, vaikiškos liemenės ir barškučio , kuriuos į rinką teikė MB „Juko Day“, UAB „Amona“ ir UAB „Vaikų bazė“.

 

MB „Juko Day“ siuvykloje-parduotuvėje buvo atrinktas vaikiško laisvalaikio kostiumas (džemperis ir kelnės). Įvertinus gaminį, nustatyta, jog Kostiumo džemperyje esančios virvelės neatitinka Standarto: „Neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo arba viršutinėje krūtinės ląstos srityje” reikalavimų. Gamintojas nurodė, jog pavojingi džemperiai yra persiuvami taip, kad gobtuve neliktų raištelių bei ertmių, skirtų raišteliams įverti.

Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei itin mažą parduotų pavojingų gaminių kiekį, MB „Juko Day“ skirta 200 eurų bauda.

 

UAB „Amona“ parduotuvėje bandymams buvo atrinktas šalmas ir vaikiška liemenė. Bandymu metu, šalmas beveik lūžo per pusę, o liemenės fono medžiagos ir kombinuotosios paskirties medžiagos spalva ir skaisčio faktorius buvo mažesnis (nustatyta 0,38) nei 0,40.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, mažą rinkai teiktų pavojingų gaminių kiekį, UAB „Amona“ skirta 200 eurų bauda.

 

Nesaugiu pripažintas ir UAB „Vaikų bazė“ rinkai teiktas barškutis ant vežimėlio. Bandymų metu nustatyta, jog atsiskyrusios detalės turi šerpetų, atsiskyrę barškesį sukeliantys plastiko žirneliai visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą, todėl vaikui žaidžiant, kyla pavojus užspringti, susižeisti.

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei nedidelį realizuotą barškučių kiekį, UAB „Vaikų bazė“ skirta 400 eurų bauda.

 

! Vartotojus, įsigijusius šiuos pavojingus produktus, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytas prekes ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. !

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: