VVTAT skyrė sankcijas UAB „Crocus group“, UAB „Litradė“ ir UAB „Ecodumas“ dėl ant elektroninių cigarečių pakuočių nurodyto skonio bei kitų Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimų.

 

UAB „Crocus group“ ant vienkartinių elektroninių cigarečių „FLASH“ ir „VOOM“ pakuočių nurodė įvairius skonius (Mixed Berries, Juicy Grape, Strawberry Kiwi, Grape Ice, Strawberry Banana, Mint).

 

Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „Crocus group“ skirta 750 eurų bauda.

 

UAB „Litradė“ ant vienkartinio naudojimo elektroninių cigarečių su kvapiuoju skysčiu „ELF BAR 600 PINK LEMONADE“ nei išorinėje pakuotėje, nei ženklinimo etiketėje valstybine kalba nenurodė iš vienos dozės gaunamo nikotino kiekio bei išorinėje pakuotėje nurodė skonį „Pink Lemonade“.

 

Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei į pakartotinai padarytą Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pažeidimą, UAB „Litradė“ skirta 1400 eurų bauda.

 

UAB „Ecodumas“ ant vienkartinio naudojimo elektroninių cigarečių su kvapiuoju skysčiu „SALT SWITCH Nuts Tobacco“, nurodė skonį - „Nuts“.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pakartotinai padarytą Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pažeidimą, UAB „Ecodumas“ skirta 1 500 eurų bauda.

 

Tarnybos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 


 

2022 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais VVTAT atliko 20 patikrinimų visoje Lietuvoje, pagrindinėse el. cigarečių platinimo vietose (parduotuvėse bei degalinėse). Atrinkti 28 mėginiai tolesniam vertinimui ir tyrimui iš dažniausiai pasitaikančių prekės ženklų (Whoop, Salt, Abar). Vilniaus ir Klaipėdos regionuose specialistai atliko 15 bandymų įsigyti draudžiamų gaminių „slapto pirkėjo“ metodu. Nė vienas bandymas nepasitvirtino (draudžiami gaminiai nebuvo parduoti).

 

Patikrinimų metu buvo nustatyti pažeidimai dėl Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 94 straipsnio reikalavimų.

 

Išnagrinėta 10 bylų. Bendrovėms už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 94 straipsnio reikalavimų pažeidimus skirtos sankcijos nuo 750 eur iki 1500 eur.  

 

VVTAT taip pat kreipėsi į Danijos, Lenkijos, Prancūzijos laboratorijas bei pateikė užklausas visų ES šalių rinkos priežiūros ryšių palaikymo tarnyboms. Į užklausas apie galimybę atlikti el. cigarečių kvapų tyrimus atsiliepė viena Danijos laboratorija, kuri pasiūlė atlikti kvapų nustatymo  testą. Į laboratoriją yra išsiųsta 16 skirtingų pavadinimų (trijų populiariausių prekių ženklų) elektroninių cigarečių. Rezultatus planuojama gauti iki lapkričio mėn.

VVTAT info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: